Biedrība "Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris" aicina interesentus piedalīties Energoefektivitātes nedēļas pasākumos, kas no 12. līdz 16. jūnijam norisināsies Liepājā un Valmierā. Lai reģistrētos Energoefektivitātes nedēļas pasākumiem, aicinām aizpildīt pieteikuma anketu: forms.gle/hgUDWwfN74rMSfVA8

Energoefektivitātes nedēļas mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un gudru enerģijas resursu izmantošanu, kā arī informēt uzņēmējus un mājsaimniecības par energoefektīviem risinājumiem. Tās ietvaros interesenti varēs uzzināt vairāk par tādām tēmām, kā energoefektivitāte mājsaimniecībās, energoefektīvi risinājumi, ūdeņraža iespējas, klimatneitralitāte, ilgtspēja u.c., informē biedrības "Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris" sabiedrisko attiecību speciāliste Dana Liniņa.

"Energoefektivitātes un klimatneitralitātes mērķi šobrīd rada ne tikai jaunus izaicinājumus valstīm, pašvaldībām, uzņēmumiem un iedzīvotājam, bet arī sniedz jaunas iespējas. Energoefektīvu risinājumu pieprasījums turpina augt, tāpēc svarīgi atbalstīt vietējos ražotājus, lai tie spēj konkurēt ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē," uzsver Elektrum Energoefektivitātes centra projektu vadītājs Toms Lācis.

Energoefektivitātes nedēļa tiks atklāta 12. jūnijā no pulksten 10 līdz 14 biedrības "Impact Hub" telpās Strautu ielā 4, Liepājā ar pasākumu "Liepāja - klimatneitrāla un vieda pilsēta 2030", kurā vairāki nozares eksperti diskutēs par dažādiem Liepājas ilgtspējīgas attīstības piemēriem un virzienu ceļā uz pilsētas klimatneitralitāti.

"Liepājas pilsēta ir ceļā uz mērķi būt klimatneitrāla un vieda pilsēta līdz 2030. gadam, kas ir reizē izaicinājums un iespēja. Energoefektivitātes nedēļas atklāšanas pasākumā Liepājā varēs iepazīties ar jau līdz šim paveikto, kā arī ar tālākiem Liepājas pilsētas plāniem virzībā uz klimatneitralitāti un viedajiem risinājumiem", informē Liepājas valstspilsētas pašvaldības projektu vadītājs klimata pārmaiņu un energoefektivitātes jautājumos Kārlis Beihmanis.

Energoefektivitātes nedēļas turpinājumā, 14. jūnijā no pulksten 10 līdz 15 biedrības "Impact Hub telpās Strautu ielā 4, Liepājā interesenti aicināti uz semināru "Energoefektīvi risinājumi – ražoti Latvijā" un viedās moduļu ēkas "Greenbox" atvērto durvju dienu. Pasākumā būs iespēja uzzināt vairāk par dažādiem Latvijā ražotiem un energoefektivitātes paaugstinošiem risinājumiem, tai skaitā "Greenbox" esošajām viedajām sistēmām. Apmeklētāji ir aicināti iesaistīties diskusijās un uzdot sev interesējošus jautājumus.

Energoefektivitātes nedēļa tiks noslēgta 16. jūnijā no pulksten 14 līdz 17 viesnīcā "Wolmar" Tērbatas ielā 16A, Valmierā ar semināru "Ūdeņradis – tā iespējas lokālā līmenī", kurā nozares profesionāļi prezentēs aktuālos ūdeņraža projektus, kā arī diskutēs par ūdeņraža tehnoloģiju iespējām un attīstību Latvijā.

"Zaļā ūdeņraža tehnoloģijas paver jaunas iespējas Latvijas uzņēmumiem un tautsaimniecībai, nodrošinot energoneatkarību un biznesa ilgtspēju. Biznesa ilgtspējai ir nepieciešami energoefektīvi enerģijas risinājumi – ūdeņraža tehnoloģiju integrācija saimnieciskajā darbībā var sniegt šādas iespējas. Tieši zaļā ūdeņraža tehnoloģijas ir iztrūkstošais posms, lai padarītu uzņēmējdarbību energoneatkarīgu," stāsta "H2Latvia valdes priekšsēdētājs, atjaunojamās enerģijas eksperts Kaspars Liepiņš.

Aicinām savlaicīgi pieteikties interesējošajiem pasākumiem, aizpildot reģistrēšanās formu: forms.gle/hgUDWwfN74rMSfVA8

Vairāk informācijas meklē Zaļo un viedo tehnoloģiju klastera feisbuka lapā www.facebook.com/greentechlatvia

Pasākumu organizē biedrība "Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris". Pasākumu finansiāli atbalsta Liepājas valstspilsētas pašvaldība un "Elektrum Energoefektivitātes centrs". Tiek īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda Starpreģionu inovāciju investīciju instrumenta (I3) programmas 2021.–2027. gadam ietvaros saskaņā ar projekta "H2Value" granta līguma Nr. 101083881.