Ar Liepājā vēl nebijušu iniciatīvu nācis klājā ēku apsaimniekotājs SIA "Namu serviss APSE" – kampaņas veidā vēršot uzmanību uz nepieciešamību pārdomāti tērēt un ieguldīt līdzekļus daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieku uzkrājumu fondos. SIA "Namu serviss APSE" arī paredzējis īpašu finansiālu atbalstu saviem jaunajiem klientiem, informē uzņēmums.

SIA "Namu serviss APSE" pamatdarbības virziens ir daudzdzīvokļu māju profesionāla apsaimniekošana. Uzņēmums Liepājā darbojas jau kopš 2005.gada, un 2012.gadā apvienojās ar līdzīgu pakalpojumu sniedzēju, izveidojot stabilu un uzticamu ēku apsaimniekošanas uzņēmumu. Šobrīd tas sniedz pakalpojumus jau vairāk kā 120 daudzdzīvokļu mājām, atbilstoši konkrētās ēkas dzīvokļu kopienas prioritātēm un vajadzībām. Uzņēmums nodrošina arī inženierkomunikācijas tīklu apkalpošanu, konsultācijas, telpu un teritoriju uzkopšanu, darbu ar debitoriem un citus ēku un koplietošanas teritoriju uzturēšanā nozīmīgus pakalpojumus.

Tāpat kā praktiski visās Latvijas pilsētās, arī Liepājā dzīvojamais fonds ir ievērojami novecojis un lielākā daļa ēku būvētas vēl padomju laikā. Saskaņā ar LR Ekonomikas ministrijas datiem tikai 4% dzīvojamā fonda ir no jauna būvētas ēkas pēc neatkarības atgūšanas. Novecojuši ir arī ēku siltumtīkli, elektroinstalācijas, jumta konstrukcijas un kopējais tehniskais stāvoklis. Lai veiktu nepieciešamos remontdarbus un renovācijas iespējams gan piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus, pieteikties valsts galvojumiem vai izmantot pašvaldību piedāvātos risinājumus.

Daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji arvien aktīvāk apvienojas dzīvokļu kopienās, piesaista profesionālus ēku apsaimniekotājus un iegulda savu ēku tehniskā stāvokļa uzlabošanā, lai kopīgi veidotu dzīvei drošu un patīkamu vidi. Ir situācijas, kurās iedzīvotāji saskaras ar neizdarīgu ēku apsaimniekotāju un nezin, kā juridiski pareizi pārtraukt līgumu. Arī SIA "Namu serviss APSE" saņem lūgumus uzsākt sadarbību, jo iedzīvotāji vēlas nomainīt līdzšinējo apsaimniekotāju, bet nezin kā to pareizi juridiski atrisināt. Šādā gadījumā pietiek iegūt 50% + 1 balsi mājas iedzīvotāju sapulcē par apsaimniekotāja maiņu, un tālāko juridisko procesu risina SIA "Namu serviss APSE". Savukārt, iedzīvotāji jau nekavējoties iegūst priekšrocības – sadarbību ar pieredzējušu, uzticamu un mūsdienīgu namu apsaimniekotāju, un iespēju saņemt papildus naudas līdzekļus savā uzkrājumu fondā.

SIA "Namu serviss APSE" uzsācis jaunu kampaņu, kas aizgūta no grupas uzņēmuma Rīgā, kur tās sākums bijis ļoti veiksmīgs. Kampaņas ietvaros SIA "Namu serviss APSE" jauno klientu – dzīvokļu kopienu uzkrājumu fondos ieskaita naudas līdzekļus aptuveni 2500 eiro vērtībā, rēķinot 50 eiro uz vienu dzīvokli. Šos līdzekļus iedzīvotāji var tērēt jebkurām ēkas uzlabošanas vajadzībām, pēc saviem ieskatiem. Piemēram, Rīgā, ēkā Slokas iela 187, iedzīvotāji par apsaimniekotāja ieskaitītajiem līdzekļiem izvēlējās ielikt jaunas ārdurvis un veikt lifta renovāciju.

"Šāda investīciju prakse ir jaunums Latvijā, un, ņemot vērā kampaņas veiksmīgo startu Rīgā, esam gatavi arī liepājniekiem piedāvāt iespēju saņemt papildus līdzekļus savas ēkas tehniskā stāvokļa uzlabošanā. Mūsu grupas "City Service Group" uzņēmumi Eiropā arī ir aizguvuši šo ideju un īsteno savās valstīs līdzīgas kampaņas. Vēlamies uzsvērt, ka līdzekļi investīcijām māju uzkrājumu fondos tiek rasti pārplānojot uzņēmuma mārketinga budžetu, kas iepriekš bija paredzēts dažāda veida reklāmas izdevumiem", stāsta Olita Gedroica, SIA "Namu serviss APSE" direktore. Vairāk informācijas – www.apse.lv.