Jūlijā plānotās šovdauna sacensības "Liepājas Dzintars" šogad nenotiks koronavīrusa krīzes dēļ, otrdien sarunā ar aģentūru LETA pavēstīja viens no turnīra organizatoriem Latvijas Neredzīgo sporta savienības (LNSS) valdes loceklis Artūrs Būda.

Trešās "Liepājas Dzintara" sacensības šovdaunā bija plānotas no 8. līdz 12.jūlijam, taču Latvijas valdības pagarinātais ārkārtējās situācijas periods līdz 9.jūnijam būtībā pārvilka svītru turnīra norisei.

"Jau šonedēļ plānojam izsūtīt oficiālu informāciju visiem sacensību dalībniekiem, kuri bija pieteikušies," ar nožēlu saka Būda. "Pārcelsim turnīru uz nākamā gada jūliju."

"Ja Latvijā ārkārtējā situācija tiks atcelta 9.jūnijā, mēs paši varētu sarīkot turnīru," skaidro sacensību organizators. "Taču tās ir starptautiskas sacensības. Un mēs nevaram būt pārliecināti, ka robežas ar citu sportistu valstīm būs vaļā un viņi varēs ierasties uz sacensībām."

Šā gada turnīram kopā vīriešu un sieviešu konkurencē bija pieteikušies apmēram 70 sportisti no 11 valstīm. Kopā ar tiesnešiem un treneriem dalībnieku skaits pārsniegtu simtu.

Līdzšinējos divos turnīros lielākos panākumus no Latvijas sportistiem guvis Deniss Ovsjaņņikovs, kurš 2018.gadā iekļuva finālā.

Savukārt Latvijas sportistu lielākais panākums šovdaunā ir Lienes Ciemiņas (agrāk – Fībigas) izcīnītā bronzas medaļa 2018.gada Eiropas čempionātā Polijas galvaspilsētā Varšavā.

Spēcīgākajām valstīm šajā sporta veidā tiek pieskaitīta Somija, Polija, Francija un Vācija.

Šovdaunu spēlē cilvēki ar redzes traucējumiem, un tas ir līdzīgs galda hokejam. To spēlē divi cilvēki uz galda, kas aprīkots ar diviem vārtiem galda galos. Spēles mērķis ir ar nūju iesist bumbiņu pretinieka vārtos, sitot to pa galda virsmu un netrāpot pa sānu sienām.

Spēlētāji aizvada maču ar speciālām brillēm, kas neļauj redzēt notiekošo uz laukuma. Uztvert spēles gaitu palīdz speciāla kaučuka bumbiņa ar diviem skaņu radošiem elementiem tās iekšienē.