Liepājas Neredzīgo sporta klubs "Ezerkrasts" rīko starptautiskās šoudauna sacensības Liepājā "Amber of Liepaja". Sacensības norisināsies no 21. līdz 24.jūlijam, Liepājas Neredzīgo biedrības (LNB) telpās, Ganību ielā 197/205.

Ar mērķi popularizēt redzes invalīdu sporta veidu – šoudaunu un palīdzēt cilvēkiem ar īpašām vajadzībām iekļauties sabiedrībā, jūtoties brīvi, neatkarīgi un piederīgi, informē LNB sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Hartmane.

Aicinām visu interesentus vērot sacensību norisi platformā YouTube, LNSS kanālā, kā arī klātienē. Sacensības katru dienu norit no pulksten 9 līdz 18.30.

Viens no pieprasītākajiem sporta veidiem redzes invalīdu vidū ir šoudauns, tas ir neredzīgo galda teniss, kuru spēlē tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki. Šī spēle ir populāra visā Eiropā un kļūst aizvien populārāka arī Latvijā. Šajā sporta veidā notiek Pasaules čempionāts, arī Eiropas čempionāts un tas ir iekļauts IBSA spēlēs. Šoudauns, kā sporta veids, ir gan fiziskā rehabilitācija, kas palīdz labāk orientēties apkārtējā vidē, trenē līdzsvara sajūtu, koordinācijas spējas un attīsta dzirdi, gan arī iespēja cilvēkiem ar redzes traucējumiem būt sabiedrībā, nejusties vientuļi. Tāpat sports veicina arī cilvēka garīgo un psiholoģisko stabilitāti, rada pozitīvas emocijas, veicina pašapziņas celšanos, nostiprina veselību un palīdz uzturēt fizisko formu.

Papildus informācija – Raimonds Briežkalns, LNSK "Ezerkrasts" valdes loceklis, tālr. 27191810; e-pasts: lnskezerkrasts@inbox.lv; redzigaismu.lv.