Sestdien, 9.oktobrī, Liepājas ziemeļos notiks Liepājas orientēšanās čempionāts, kurā noskaidros ātrākos orientieristus dažādās vecuma grupās. Lai ikviens varētu iepazīt šo tautas sporta veidu, jauniem dalībniekiem būs izveidota īpaši piemērota distance, informē Lejaskurzemes tūrisma un orientēšanās kluba "DR-krasts" vadītājs Jānis Bethers.

Sacensības notiks no jauna zīmētā orientēšanās kartē, kas izveidota starp divām administratīvajām teritorijām – Liepājas pilsētu un Dienvidkurzemes novadu. Kartes apvidus ir bez izteikta reljefa, ar atsevišķiem mikropauguriem. Sacensību centrs būs iekārtots Lībiešu ielā, pie pagrieziena uz mazdārziņu kooperatīvu "Šķēde".

"Vēlos mudināt piedalīties arī tos, kas iepriekš ar karti un kompasu nav bijuši pazīstami. Sacensībās būs izveidota Open distance, kura būs pa spēkam dalībniekiem arī bez priekšzināšanām, un tajā var doties kopā ar ģimeni vai draugiem. Jo galvenais ieguvums orientēšanās sportā ir atrasties dabā, izkustēties un gūt pozitīvas emocijas. Arī  dalībnieku vecumam vai fiziskajai sagatavotībai nav nozīmes, jo, piemēram, pagājušā gada sacensībās jaunākajam dalībniekam bija 3 gadi, vecākajam – 86 gadi," sacensībām aicina pievienoties orientēšanās kluba "DR-Krasts vadītājs Jānis Bethers.

Liepājas orientēšanās čempionātā dalībnieki var startēt kādā no 9 vecuma grupām, katrai ar pielāgotu distances garumu un sarežģītību. Dalībnieku starts tiks noteikts izlozes secībā un distance jāveic individuāli.

Pašiem jaunākajiem dalībniekiem būs izveidota speciāla distance ar marķējumu. Tas nozīmē, ka bērni vieni paši vai kopā ar vecākiem var iziet orientēšanās distanci, pa kuru savilktas lentas, lai varētu pēc iespējas ātrāk un vienkāršāk atrast kontrolpunktus.

Savukārt dalībnieki ar vai bez orientēšanās iemaņām varēs doties atklātajā jeb Open distancē, kurā varēs doties brīvi izvēlētā laikā.
Pieteikšanās Liepājas orientēšanās čempionātam notiek elektroniski līdz 6. oktobrim vietnē: www.lof.lv/pieteikumi. Liepājniekiem dalības maksai čempionātā tiek piemērota 50% atlaide.

Trīs labāko distanču veicēji katrā vecuma grupā tiks apbalvoti. Open grupas dalībniekus izlozes kārtībā apbalvos ar pārsteiguma balvām.

Sacensības organizē orientēšanās klubs "DR-Krasts" sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju un ar Liepājas pilsētas atbalstu.

Plašāka informācija pirms sacensībām būs pieejama facebook.com/drkrasts un mājaslapā drkrasts.lv, kur skatāms arī sacensību nolikums.