Aizvadītās nedēļas nogalē treknu punktu pašāju BMX sacensību sezonai pielika Liepājas pārstāvis no "Rave Team" Markuss Ozolnieks, kurš B13 grupā ierindojās godalgotā trešajā vietā.

Sestdien notikušajā Latvijas kausa izcīņas sestajā posmā Smiltenes novada "Silvas ziķeru" kluba trase uz sacensībām pulcēja visa vecuma un meistarības sportistus no Latvijas, Lietuvas kā arī Igaunijas klubiem. Ātrākie tika noteikti kopumā 20 grupās, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Finālā Ozolnieks spēkojās ar šī brīža labākajiem Latvijas un Igaunijas braucējiem. Gustavs Puriņš no Rīgas ir šī gada Latvijas vicečempions, savukārt,  Stens Tristans Raids ir Eiropas kausa kopvērtējuma uzvarētājs un 6.vietas ieguvējs Eiropas čempionātā.

Līdz pirmajai trases virāžai visi astoņi dienas labākie braucēji bija plecu pie pleca, bet jau iznākot no tās, lielā mērā vietu sadalījums bija noteikts – Puriņš, Raid un Ozolnieks. Atlikušajā trases daļā galvenais uzdevums bija nepieļaut rupjas kļūdas un noturēt pārējos sāncenšus aiz sevis. Pēc finiša sportists atzina, ka esot gandarīts par šīs dienas startu un šobrīd tas esot arī labākais sniegums, ko bija iespējams sasniegt. Divi pārējie konkurenti ir gan tehniski, gan fiziski pašlaik spēcīgāki.

Atskatoties uz sezonu, M.Ozolnieka BMX treneris Jānis Lapsiņš sacīja, ka "sakarā ar "Covid-19", sezonu iesākām vēlāk nekā paredzēts, bet tā kā Markuss ziemā bija traumējis roku, tad tas mums nāca par labu, lai varētu sagatavoties sezonas pirmajiem startiem!"

Pēc trenera vārdiem, Ozolnieks šo sezonu ir aizvadījis stabili un spējis ar katru startu uzlabot savu sniegumu trasē. Kas arī rezumējās: 12 fināli no 14 sacensībām!  "Un paši labākie rezultāti tika sasniegti sezonas izskaņā, kas liek domāt, ka esam uz pareizā ceļa un nākamgad varēs sasniegt jaunas virsotnes. Kā arī ir jāpiemin veiksmīgā sadarbība ar fiziskās sagatavotības treneri Edgaru Eriņu. Mūsu kopdarba augļi ir redzami," tā pēc sezonas pēdējā posma sacīja Lapsiņš.

Pats sportists arī jaunajā sezonā ir gatavs pārstāvēt Liepājas krāsas Latvijas un Eiropas BMX trasēs, un pēc nelielas atpūtas, jau šī gada beigās, uzsāks gatavošanos jaunajai sezonai.