Ceturtdien, 2.jūlijā, Liepājas domē tika uzņemts Liepājas pilsētas vienīgais pārstāvis "BMX race" (trases) braukšanā Markuss Ozolnieks pirms viņa aktīvās sezonas uzsākšanas, informē Sporta pārvaldes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītājs Mārtiņš Kirma.

Markuss Ozolnieks līdz šim pārstāvēja BMX Rīgas klubu, bet tagad pievienojies liepājnieku ekstrēmā sporta biedrībai "RAVE team". Sportists 2020 gada sezonā Latvijas Riteņbraukšanas federācijas rīkotajās sacensībās un Eiropas čempionātā, uzsākot sadarbību ar Liepājas pilsētu, būs vienīgais šīs pilsētas pārstāvis "BMX race".

Markusa pievienošanos liepājniekiem un ekstrēmā sporta biedrībai "RAVE team" sveica Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis un  Sporta pārvaldes vadītājs Elans Strazdiņš.

Jānis Vilnītis: "Mēs Liepājā priecājamies par katru jaunu sportisko censoni, kurš ir gatavs nest pilsētas vārdu Latvijā un pasaulē. Novēlu veiksmi un panākumus Markusam Ozolniekam un viņa ģimenei. "

Jaunā Liepājas "BMX race" braucēja tēvs Edmunds Ozolnieks ir gandarīts par izveidoto sadarbību, norādot, ka pirmie sadarbības soļi ar Liepājas pilsētu sākās jau pērn: "Mūs sadzirdēja Sporta pārvalde un pozitīvi uzņēma, tāpēc tika veidots šī gada plāns, kas paredzēja dalību sacensībās Eiropā un Latvijā. Šobrīd pandēmija sacensību plānos ieviesusi korekcijas, lai gan jau šogad noteikti Liepājas vārdu nesīsim gan Latvijas Riteņbraukšanas federācijas čempionāta posmos, gan Eiropas čempionātā oktobrī Beļģijā. "

Markusa Ozolnieka 2019. gada sasniegumi BMX:
• Latvijas čempionāta B11 grupā ierindojās 5. vieta
• Eiropas Kausa sacensībās startēja divos posmos un abos ierindojās starp labākajiem 16 Eiropas braucējiem B11 grupā
• Eiropas Čempionātā B11 grupā ierindojās starp labākajiem 32 Eiropas braucējiem B11 grupā
• Pasaules čempionātā B11 grupā ierindojās starp labākajiem 32 Pasaules braucējiem B11 grupā

M.Ozolnieka 2020. gada sezonas mērķi:
• Latvijas čempionātā 1.-6. vieta
• Eiropas čempionātā 1.-16. vieta
• Eiropas čempionāts 2020. gada oktobrī - iekļūšana savas vecuma grupas pusfinālā