Liepājas BMX pārstāvis Markuss Ozolnieks aizvadītās nedēļas nogalē veiksmīgi aizvadījis Latvijas čempionātu un sīvas konkurences apstākļos 14 gadus jauno zēnu grupā ierindojās augstajā sestajā vietā.

Latvijas Riteņbraukšanas federerācija norāda, ka turpinoties trašu rotācijas kārtībai, šī gada nozīmīgākās pašmāju BMX sacensības – Latvijas čempionātu – rīkot tika uzticēts vienai no pašmāju senākajām un tradīcijām bagātākajām organizācijām – "Mītavas kumeļiem". Jelgavnieki ar pienākumiem tika galā ekselenti, sarūpējot lielus svētkus kā dalībniekiem, tā klubu pārstāvjiem un līdzjutējiem.

"Rave Team" krāsas pārstāvošais Ozolnieks sacensības sāka ar veiksmīgiem trīs priekšbraucieniem, visos finišējot otrajā vietā.

Pusfinālā Ozolnieks "uz papīra" bija līderis, taču neveiksme startā, pieļautās kļūdas divās no trijām virāžām, un beigās tikai pēdējos desmit metros izrautā ceturtā vieta ļāva kvalificēties lielajam finālām.

14 gadīgo jauniešu grupā uz startu lielajā finālā stājās pieci sportisti no Rīgas un pa vienam no Jelgavas, Ventspils un Liepājas. Krītot starta barjerai, Ozolnieks ielauzās labāko trijniekā, atpaliekot vienīgi diviem Rīgas pārstāvjiem, taču tā nebija ilgi. Pirmajā virāžā iebraucot liepājnieks vēl bija trešais, taču konkurentu neveiksmīgi veikts manevrs un trīs sportisti piedzīvoja kritienu, no kuriem viens bija Ozolnieks. Rezultātā finišā līnija tika šķērsota kā sestajam.

Iepriekšējās dienas rūgtumu, par tik tuvo, bet nesasniegto Latvijas čempionāta pjedestālu, Ozolnieks ar uzviju kompensēja Jelgavas pilsētas čempionāta sacensībās. Visas dienas garumā rādīja stabilu labāko rezultātu un arī lielajā finālā finišēja pirmais.

Patreiz liepājnieks pošas uz Beļgiju, kur jau no 8. līdz 10.jūlijam notiks Eiropas čempionāts.