Rīgā aizvadīts Eiropas čempionāts klasiskajā šahā jauniešiem. Divpadsmit zēnu un meiteņu vecuma grupās startēja vairāk nekā 1000 dalībnieku, no kuriem trīs piederīgi mūsu pilsētai.

Liepājas Kompleksās sporta skolas šaha nodaļas audzēknis Markuss Bērziņš U-10 vecuma grupā 132 dalībnieku konkurencē ar 5 punktiem no 9 ierindojās 59.vietā, savukārt Markuss Apenītis U-12 grupā ar 2,5 punktiem 125 dalībnieku konkurencē finišēja 118.vietā. Šobrīd Vācijā dzīvojošais bijušais Liepājas šaha audzēknis Ņikita Kuzņecovs (2280) U-16 grupā ar 4,5 punktiem palika 59.vietā no 113.

Pirmajiem diviem tā bija debija Eiropas čempionātos, bet Kuzņecovs pirms diviem gadiem jau spēlēja, kad ieņēma 78.vietu.

Viena no sacensību tiesnesēm bija mūsu šaha nodaļas trenere Gaļina Sudmale. Paralēli čempionātam notika arī Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) rīkotais tiesnešu kvalifikācijas celšanas seminārs. Gaļinai Sudmalei izdevās nokārtā tā noslēguma eksāmenus, un, sakrājot noteiktu turnīru skaitu, viņa savu pašreizējo tiesneses nacionālo kategoriju varēs pacelt uz augstāku – FIDE kategoriju.

Aizvadītais Eiropas čempionāts jauniešiem bija mūsu valsts vēsturē lielākās šaha sacensības. To organizators un galvenais iniciators bija Latvijas Šaha federācijas prezidents, uzņēmējs, liepājnieks Āris Ozoliņš.