Futbola kluba "Liepāja" spēlētāju vidējā tirgus vērtība varētu būt aptuveni 150 000 eiro, bet kopējā vērtība tiek lēsta uz 3,3 miljoniem, lieicina informācijā vietniē "Transfermarkt".

To intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" pastāstīja Latvijas izlases visu laiku rezultatīvākais futbolists Māris Verpakovskis, kurš patlaban ir "Liepājas" kluba prezidents, raksta LETA.

Verpakovskis stāstīja, ka šis vērtējums, protams, ir subjektīvs, tomēr parāda aptuveno līmeni. "Kādam mazliet vairāk, kādam mazliet mazāk, bet tā principā ir reālā tirgus vērtība. Lai vērtību dabūtu augšā, ir jāspēlē izlasē, vēlams pamatsastāvā un vēlams, lai izlasei ir labi rezultāti un tā labi spēlētu. Tad cena izaug. [To palielina] arī dalība Eirokausos, un, ja izdodas sevi labi parādīt pret stipru komandu, var novērtēt, kā spēlētājs sevi parādīs, spēlējot stiprākā čempionātā. Ja parāda sevi no labākās puses, vērtība izaug. Bet ir daudzi faktori – vecums, traumas, atlikušais līguma termiņš. Tāpēc cipari arī staigā – no 100 000 līdz pat 800 000," komentēja sportists.

Atverot www.transfermarkt.com, var redzēt, ka visaugstāk – pa 250 000 eiro – mūsu komandā novērtēti Deniss Ivanovs, Vladimirs Kamešs, Dmitrijs Hmizs, Dāvis Ikaunieks. Argentīnietis Kristiāns Toress "maksā" 200 000, salīdzinot ar 450 000 pirms gada. "Lētāko" futbolisti vērtība ir 25 000 eiro.

Lūgts prognozēt, vai kādreiz būs tā, ka Latvijā būs rentabli būt kluba īpašniekam, viņš izteica cerību, ka būs. "Tāpēc ceru, ka biznesmeņiem, biznesa videi un ekonomikai ies labāk, valdība sakārtos likumdošanu tā, ka uzņēmējam būs izdevīgi un prestiži atbalstīt sportu. Cilvēki vairāk nāks uz stadioniem, un tad arī televīzijai parādīsies interese translēt spēles, kaut ko arī samaksāt,'' cerību izteica sportists.

Patlaban ar naudas vākšanu sezonai klājoties grūti. "Sācies process nākamajam gadam, tāpēc grūti vēl atbildēt. Komanda kļuva par čempioniem, un ceru, ka tas palīdzēs sponsoru meklēšanā. Gadu iesākot, mums nebija pilnīgi skaidrs, vai naudas pietiks. Plānojam, rēķinam, paldies Dievam, divus gadus tas ir izdevies un visiem esam varējuši samaksāt, ko solījuši. Darbs notiek visas sezonas gaitā – gan sponsoru, gan citu naudu meklēšana, transfēri,'' stāstīja Verpakovskis.

Viņš atzina, ka Latvijas čempiona titula iegūšana "Liepājai" bija apliecinājums, ka futbolists, atgriežoties no Grieķijas kluba Liepājā, izdarījis pareizo izvēli. “Vienīgi negaidījām, ka tik ātri kļūsim par čempioniem. Tagad ir skaidrs, ka latiņa ir uzlikta diezgan augstu, zemāk vairs nevaram to laist,'' sprieda Verpakovskis.

Atbildot uz jautājumu, vai Latvijā futbols ir karalis, viņš teica: ''Es varu pateikt, ka futbols ir karalis Liepājā."

"Ceru, ar laiku futbols atkaros pozīcijas un, tāpat kā pasaulē, būs pirmajā vietā. Kādus gadus futbols ir bijis pirmajā vietā, tajos gados, kad mēs tikām uz Eiropas čempionātu, visi runāja tikai par futbolu. Ceru, kādu dienu sasniegsim kādu augstu rezultātu, lai visi atkal runātu par futbolu. Šobrīd Latvijā mēs esam aiz hokeja un basketbola, bet pamazām tendence iet uz labo pusi,'' situāciju raksturoja Verpakovskis.

Māris Verpakovskis Latvijas futbola izlasē debitēja 1999.gadā. Viņš izlasē aizvadījis 104 spēles, kurās guvis 29 vārtus. Verpakovska gūtie vārti palīdzēja futbola izlasei gūt unikālu panākumu – iekļūt 2004.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā. 2003. un 2004.gadā Verpakovskis tika atzīts par valsts labāko futbolistu.

2001.gadā Verpakovskis sāka spēlēt tobrīd spēcīgākajā Latvijas klubā ''Skonto'', 2003.gadā noslēdza līgumu ar Kijevas ''Dinamo'' klubu, bet vēlāk spēlējis Spānijā, Horvātijā, Grieķijā, Azerbaidžānā.

2014.gada janvārī Verpakovskis atgriezās Latvijā, lai kļūtu par jaunizveidotā kluba ''Liepāja'' prezidentu. "Liepāja" šosezon izcīnīja Latvijas čempiontitulu un nominēta Latvijas gada balvai sportā kategorijā "Labākā Latvijas sporta komanda". Pēdējo maču savā futbolista karjerā viņš aizvadīja šā gada novembrī kluba ''Liepāja'' sastāvā.