Sestdien, 15.oktobrī, Liepājā atgriezīsies telpu orientēšanās sacensības, kas šoreiz notiks Liepājas Olimpiskā centra telpās, Brīvības ielā 39. Telpu orientēšanās ir piemērota dažādām vecuma grupām, kā arī ģimenēm ar bērniem. Dalība ir bez maksas, informē sacensību galvenais tiesnesis Matīss Ratnieks.

Šoreiz iepazīsim Liepājas Olimpisko centru pavisam savādākā formātā – pēc kartes orientējoties pa ēkas stāviem, telpām un gaiteņiem. Telpu orientēšanās pamatprincips ir pēc ēkas plāna atrast ceļu no viena kontrolpunkta uz otru. Kontrolpunkti atrodas dažādās ēkas vietās un stāvos un tie jāapmeklē noteiktā secībā (izņemot Open distanci).

Vērtēšana notiks sešās meistarības un vecuma grupās, kurās jāveic divas distances. Katrā meistarības grupā tiks apbalvoti pirmo trīs labāko rezultātu ieguvēji, kuriem abu distanču rezultātā būs vismazākā summa.

Vienkāršāka distance ir izveidota "Open" grupa, kurā dalībnieki bez vecuma ierobežojuma var apmeklēt kontrolpunktus brīvā secībā, kopā savācot vismaz piecus kontrolpunktus. Šī distance arī ir vispiemērotākā ģimenēm, jo var pielāgot kontrolpunktu apmeklēšanas secību un skaitu.

Lai orientēšanās būtu aizraujošāka un sarežģītāka, sacensību telpās ar norobežojošām lentām būs veidotas barjeras un labirinti, bet pāri lentām lēkt/kāpt ir aizliegts. Tāpat jābūt uzmanīgiem, dodoties pa kāpnēm un telpu stūros, lai izvairītos no sadursmēm starp dalībniekiem. Aicinām ņemt līdzi ērtus maiņas apavus.

Sacensību programma:

• No pulksten 11 reģistrācija sacensību centrā, pulksten 11.30 bezmaksas apmācības un telpu orientēšanās pamatprincipu izskaidrošana,
• Pulksten 11.45–14 starts brīvā kārtībā, ar finišu ne vēlāk kā pulksten 14.30,
• Pulksten 14.40 Apbalvošana.

Pieteikšanās sacensībām līdz 12.oktobra pulksten 12 elektroniski: www.lof.lv/pieteikumi.

Telpu orientēšanās sacensības organizē orientēšanās klubs "DR-Krasts" ar Liepājas pilsētas un Liepājas Olimpiskā centra atbalstu.