Par Latvijas Futbola federācijas (LFF) partneri, realizējot slēgto futbola haļļu būvniecības programmu, kļuvis Slovēnijas uzņēmums "Duol", aģentūru LETA informēja LFF.

LFF norāda, ka uzņēmums "Duol" tiek uzskatīts par Eiropas tirgus līderi piepūšamo kupola konstrukciju ražošanā un uzstādīšanā. Pēc haļļu ražotāju izteikto piedāvājumu izvērtēšanas un pārrunu veikšanas "Duol" kā programmas partneri 9.februāra sēdē apstiprinājusi LFF valde.

Saskaņā ar izstrādātajiem Latvijas futbola infrastruktūras attīstības virzieniem periodā no 2021. līdz 2024.gadam paredzēts realizēt septiņus slēgto futbola haļļu projektus dažādās Latvijas vietās. Šogad tiek uzsākta pirmo divu haļļu uzstādīšana – Liepājā un Rēzeknē.

LFF pauž, ka "Duol" kā programmas realizēšanas partneris veiks nepieciešamo piepūšamo konstrukciju ražošanu un to uzstādīšanu saskaņā ar augstākajiem standartiem un labāko praksi, kā arī nodrošinās turpmāku halles uzturētāju konsultēšanu tehniskajos jautājumos.

Līdz šim uzņēmums līdzīgus projektus realizējis vairāk nekā 40 valstīs, bet futbola haļļu ražošanā sadarbojies ar tādiem klubiem kā Maskavas "Lokomotiv" un Sanktpēterburgas "Zenit" no Krievijas, "Queens Park Rangers", "Watford" un Kārdifas  "City" no Lielbritānijas, Belgradas "Crvena Zvezda" no Serbijas, Dubaijas "Al-Wasl" no Apvienotajiem Arābu Emirātiem, "Udinese" no Itālijas un Turku "Inter" no Somijas, kā arī ar Luksemburgas Futbola federāciju.

"Duol" uzņēmuma dibinātājs un prezidents Dušans Olajs atzīmē, ka kompānijai jau ir projektu realizēšanas pieredze Latvijā. Viņš uzsver, ka septiņu haļļu izveidošana dažādās Latvijas pilsētās vairos Latvijas futbola treniņu iespēju kvantitāti un kvalitāti.

"Esot Eiropas vadošais šāda tipa risinājumu ražotājs un piegādātājs, nodrošināsim LFF ar jaunākās paaudzes tehnoloģijām, domājot arī par energoefektivitāti un ilgtspēju. Skandināvijā un Baltijas valstīs mums ir vairāk nekā 50 realizētu projektu, un esam vienīgais šīs industrijas uzņēmums, kas spēj saviem klientiem nodrošināt atbalsta servisu nepārtrauktā režīmā", LFF citē Olaja teikto.

Tikmēr LFF prezidents Vadims Ļašenko uzsver, ka slēgto futbola haļļu būvniecība šo četru gadu griezumā ir LFF prioritāte infrastruktūras jomā.

"Tajā pašā laikā mēs neaizmirstam arī par tādām vajadzībām kā laukumu uzstādīšana un atjaunošana, stadionu pilnveidošana un zālienu kvalitātes uzlabošana. Šogad dažādām Latvijas futbola infrastruktūras attīstības vajadzībām no LFF budžeta tiks atvēlēti ap 2,5 miljoniem eiro, kas ir aptuveni ceturtā daļa no pieejamajiem līdzekļiem," stāsta Ļašenko.

LFF valde ir konceptuāli atbalstījusi LFF administrācijas sagatavoto 2021.gada budžetu un novirzījusi detalizētai izskatīšanai departamentu vadībai un LFF Finanšu komitejai.