Latvijas U-18 izlases basketbolisti piektdien "Arēnā Rīga" ar 71:54 uzvarēja Lietuvas vienaudžus un iekļuva Eiropas čempionāta pusfinālā.

Latvijas izlasē ceturtdaļfināla cīņā rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Kristaps Porziņģis, kurš izcīnīja arī astoņas atlēkušās bumbas un bloķēja sešus pretinieku metienus. Rolands Šmits guva 12, bet Anžejs Pasečniks un Ivars Rihards Žvīgurs katrs guva pa desmit punktiem. Lietuvas izlasē ar 13 punktu guvumu izcēlās Gedimins Zalaļis, bet 11 punktus guva Domants Sabonis, Lietuvas leģendārā basketbolista Arvīda Saboņa dēls.

Spēles sākumā Nikolaja Mazura trenētā komanda pēc astoņu punktu izrāviena izvirzījas vadībā ar 12:6, jo cīņā labi iesaistījās Šmits, kurš guva septiņus punktus. Pēc pirmās ceturtdaļas mājinieku pārsvars bija pieci punkti (16:11), taču otrajā lietuvieši spēja rezultātu samazināt un puslaiks noslēdzās neizšķirti (35:35).

Pēc pārtraukuma krietni labāk uzbrukumā sāka spēlēt abi Latvijas izlases centri - Porziņģis un Pasečniks, bet aizsardzībā tika apstādināts lietuviešu līderis Sabonis, ļaujot Latvijai pēc trešās ceturtdaļas izvirzīties vadībā ar 56:47. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Latvijas izlase ieguva 15 punktu pārsvaru (64:49), ko izdevās ne tikai nosargāt, bet arī endaudz palielināt, beigās svinot pelnītu un pārliecinošu uzvaru.

Pusfinālā Latvijas U-18 izlase sestdien plkst. 18.30 "Arēnā Rīga" spēlēs ar Horvātijas vienaudžiem, kuri ar 82:72 uzvarēja Krieviju. Abas komandas jau tikās otrajā grupu kārtā Liepājā, kad ar 72:65 panākumu guva Latvijas basketbolisti.

Pusfinālā tika arī Turcija, kas ar 71:67 uzvarēja Serbiju. Viņu pretinieki noskaidrosies vēlāk piektdien Francijas un Spānijas izlašu spēlē.

Jau ziņots, ka grupu turnīros Latvijas izlase guva četras uzvaras sešās spēlēs. Pirmajā kārtā tika pārspētas Bulgārijas un Spānijas izlases, bet zaudēts Itālijai, savukārt otrajā grupu kārtā uzvarēta Horvātija un Anglija, bet zaudēts Turcijai.