Latvijas U-18 puišu basketbola izlase Eiropas čempionāta trešajā spēlē sestdien ar rezultātu 69:70 (15:20, 26:23, 17:8, 11:19) piekāpās Itālijas vienaudžiem, ziņo LETA.

Spēli Latvijas izlase iesāka ļoti neveiksmīgi, pēc sešarpus minūtēm jau atrodoties iedzinējos ar 12 punktu starpību. Turpinājumā Latvijas U-18 izlase atguva pārliecību par saviem spēkiem un līdz puslaika noslēgumam rezultāta deficītu sadeldēja līdz diviem punktiem. Trešajā ceturtdaļā Latvija pārņēma iniciatīvu un to spēja noslēgt ar septiņu punktu pārsvaru. Izšķirošās ceturtdaļas sākumā pat tika panākts deviņu punktu handikaps, tomēr Itālija sāka vērienīgu ofensīvu, kas trīsarpus minūtes līdz spēles beigu signālam noveda līdz neizšķirtam (66:66). Mača galotnē veiksmīgāki izrādījās itāļi, kas uzvaru izcīnīja ar viena punkta pārsvaru.

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās ar 17 gūtiem punktiem bija Armands Ginters, bet 16 un desmit punktus attiecīgi pievienoja Anžejs Pasečniks un Dāvis Geks.

Kā ziņots, pirmajā grupas kārtā ceturtdien Latvijas izlase ar 85:57 uzvarēja Bulgāriju, bet otrajā cīņā piektdien ar 66:61 dramatiskā cīņā uzvarēja Spānijas vienaudžus.

Pēc pirmā posma noslēdzošā mača Latvijai kopā ar Itāliju un Spāniju ir pa pieciem punktiem, bet Bulgārija ar četriem punktiem ieņem pēdējo - ceturto - vietu.

Trīs labākās pirmā posma C grupas komandas turpinās cīņu par medaļām, no 22. līdz 24.jūlijam Liepājā spēlējot ar D grupas komandām (Turcija, Horvātija, Ukraina, Anglija). No otrā posma ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras labākās komandas, bet izslēgšanas cīņas no 26. līdz 28.jūlijam notiks Rīgā.

Latvijas komanda, kuras galvenais treneris ir Nikolajs Mazurs, Eiropas čempionātam gatavojusies gan ar līdzdalību Eiropas jaunatnes līgā, gan vairākos starptautiskos turnīros, kā arī spēlējusi Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas turnīrā šā gada sezonā "Okartes" basketbola akadēmijas paspārnē. Pēdējā mēneša laikā iegūta otrā vieta Baltijas kausa izcīņā, kā arī pārbaudes spēlēs pieveiktas Nīderlandes, Turcijas un Francijas vienības.

Seši spēlētāji no pašreizējās U-18 izlases pirms diviem gadiem spēlēja Eiropas U-16 čempionātā, kurā izcīnīja sesto vietu. Savukārt četri pērn jau piedalījās U-18 čempionātā, dodot būtisku ieguldījumu sestās vietas sasniegšanā. Vēl trīs 1996.gadā dzimušie puiši U-16 čempionātā spēlēja pērn, kad tika izcīnīta desmitā vieta.

Eiropas U-18 čempionātos Latvijas komandas līdz šim augstākais sasniegums ir trešā vieta 2007.gadā galvenā trenera Vara Krūmiņa vadībā un tāda pati pozīcija 2010.gadā Ziedoņa Jansona vadībā.

Pērnā gada čempionātā, kas norisinājās Latvijā un Lietuvā, U-18 izlase aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, taču atzina mājinieku lietuvieši pārākumu, kuri pēc tam aizkļuva līdz finālam, taču nespēja uzveikt Horvātiju. Cīņā par piekto līdz septīto vietu vispirms tika uzvarēta Bulgārija, bet pēc tam piedzīvots zaudējums pret Spāniju, kā rezultātā Latvija čempionātā ieņēma sesto vietu.