Olimpisko spēļu 3000 metru šķēršļu skrējienā 13. vietu ieņēma liepājniece Poļina Jeļizarova ar rezultātu 9:38,56. Uzvarēja krieviete Jūlija Zaripova, raksta sportacentrs.com.

3000 metru šķēršļu skrējiena pusfinālā Jeļizarova piekto reizi šosezon laboja Latvijas rekordu – 9:27,21. Starp visām fināla dalībniecēm (kopumā 15) tas bija 12. labākais rezultāts šosezon. Ņemot vērā, ka Jeļizarova startēja nevesela, bija cerības, ka skrējēja vēl var uzlabot savu rezultātu un cerēt uz ļoti labu vietu.

Jeļizarova jau no pirmajiem metriem pārvietojās uz pēdējo vietu starp visām skrējējām, pāris pirmos apļus arī skrienot pašās beigās. Pēc tam Poļina pārvietojās uz priekšpēdējo pozīciju. Sportistes pamazām sadalījās divos bariņos, septiņām līderēm atraujoties patālu priekšā. Divus apļus pirms beigām izstājās Pekinas spēļu čempione un pasaules rekordiste Gulnara Galkina.

Pēdējā aplī kopā devās piecas līderes, Jeļizarovai atpaliekot diezgan daudz. Beigās ar ļoti ātru finiša spurtu zeltu ieguva Krievijas pārstāve Jūlija Zaripova, bet Jeļizarova finišēja 13. pozīcijā ar rezultātu 9:38,56. Lai arī desmitniekā iekļūt neizdevās, un rezultāts bija par aptuveni 11 sekundēm sliktāks nekā pusfinālā, Jeļizarovas starts Londonā noteikti jāvērtē pozitīvi.

Sudrabu ieguva Habiba Hribi no Tunisijas, bronza Sofijai Asefai no Etiopijas. Jāpiebilst, ka skrējiens bija diezgan ātrs. Ar atkārtotu Latvijas rekordu Jeļizarova būtu bijusi tikai par divām vietām augstāk.