Uzbūvējot slēgtu futbola halli, Liepājā plānots būtiski uzlabot treniņu apstākļus – īpaši ziemas sezonā, aģentūrai LETA ieceri skaidroja Liepājas domes deputāts Māris Verpakovskis.

"Ziemas sezonā treniņu apstākļi futbolistiem Liepājā nav komfortabli – bērniem un jauniešiem nav īsti piemērotas vietas, kur trenēties," skaidroja Verpakovskis. Olimpiskā centra un skolu sporta zāļu noslogojums ir gana liels, jo Liepājā populāri ir arī citi sporta veidi, un futbola treniņi nereti arī ziemā notiek laukā. Īpaši liela problēma tā ir tieši bērnu un jauniešu sportā, viņš teica.

"Ziemā mēs pazaudējam 20–30% futbola audzēkņu, kuri aiziet uz citiem sporta veidiem – piemēram, florbolu, basketbolu vai hokeju, kur treniņu apstākļi ir komfortabli, un pavasarī viņus jau ir grūti dabūt atpakaļ," atzina Latvijas Futbola federācijas (LFF) valdes loceklis Verpakovskis.

Lai arī primārais mērķis, domājot par slēgtas futbola halles būvniecību, ir labāku apstākļu nodrošināšana bērnu un jauniešu treniņiem, tomēr halli plānots izmantot arī profesionālā futbola vajadzībām. Tā būtu piemērota vieta, kur aizvadīt sezonas virslīgas sākuma spēli, draudzības spēles un treniņnometnes, piesaistot ne vien Latvijas komandas, bet arī, piemēram, spēlētājus no Lietuvas, kur ir tikai divas slēgtas futbola halles, piebilda Verpakovskis. Līdz ar to Liepājas hallē plānots izveidot lielo futbola laukumu ar mākslīgo segumu, ko ikdienā sadalītu četros mazākos laukumos, lai hallē vienlaikus varētu trenēties vairākas bērnu un jauniešu komandas. Futbola hallē plānotas arī skatītāju vietas.

Halles būvniecībai noskatīta vieta līdzās Jūrmalas parka ziemeļu daļai, blakus jau esošajam atklātajam futbola stadionam "Olimpija" ar dabīgo laukuma segumu. Domājot par halles tehnisko risinājumu, par piemērotāko atzīta pastāvīga būve, nevis piepūšamā halle vai hibrīds, kur stacionārai būvei būtu piepūšams jumts. Kā skaidroja Verpakovskis, pastāvīgā būvē sākotnēji jāiegulda vairāk līdzekļu, bet ilgtermiņā uzturēšana izmaksās lētāk un sagādās mazāk problēmu, jo nebūs jāraizējas par iespējamiem postījumiem, ko hallei ar piepūšamu jumtu varētu nodarīt laikapstākļi – spēcīgs vējš vai sniegs.

Konkrētas halles būvniecības izmaksas vēl nav zināmas. LFF valde jau piekritusi ar līdzfinansējumu līdz vienam miljonam eiro piedalīties futbola halles būvniecībā, skaidroja Verpakovskis. Precīzi iespējamā finansiālā atbalsta apmēri tiks apzināti pēc turpmākas sadarbības ar Liepājas pilsētas pašvaldību un projekta specifikāciju apzināšanas.

Verpakovskis pagaidām atturējās nosaukt konkrētu termiņu, kad futbola halli varētu uzbūvēt – pēc optimistiskākajām prognozēm, tas varētu notikt līdz 2020.gada beigām. Pašlaik projekts ir skiču uzmetumu stadijā – iespējams, nākamgad, vadoties no projektam kopējā pieejamā finansējuma iespējām, varētu notikt darbs pie halles tehniskā projekta izstrādes.