Pirmo reizi Liepājā norisināsies divu dienu SUP čempionāts, kurā sportisti cīnīsies 200 metri sprintā, 3,5 kilometri tehniskajā un 10 kilometru garajās disciplīnās.

Kā arī katru gadu būs Tautas klase, kurā varēs ņemt dalību ikviens liepājnieks, kurš jutīsies spēcīgs noairēt 200 metrus. Čempionātu norises vieta šogad būs Liepājas ezerā ap un gar Attekas salu. Plānots, ka Liepāja pulcēs Latvijas un Baltijas spēcīgākos "stāvdēļa airētājus” Pro klasē.

SUP čempionāts ir tik demokrātisks sporta veids, ka dalībai sacensībās var pieteikties jebkurš interesents ar SUP airēšanas iemaņām, kuram ir pārliecība par savām spējām veikt distanci kontrollaika ietvaros un veselības stāvokļa atbilstību paaugstinātas fiziskās slodzes apstākļiem.

Dalībnieku vecumam nav ierobežojuma. Reģistrācija pie Makšķernieku namiņa sestdien no pulksten 9 un pirmie kvalifikācijas braucieni sāksies jau pulksten 11.

Baltijas SUP kausa atbalstītāji: Liepājas Sporta pārvalde, Liepājas Speciāli ekonomiskā zona, Latvijas sērfošanas un sup federācija, Liepājas Olimpiskais centrs, supskola.lv, Prestol, un Reklāmas apgāds.