Kā vēsta Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca, pirms 100 gadiem dzimis slavenais operdziedātājs, Latvijas PSR Tautas skatuves mākslinieks Miķelis Fišers.

Operdziedātājs (dramatiskais tenors; līdz 1954.gadam – baritons) Miķelis Fišers dzimis 1915.gada 6.maijā Nīcas pagasta Kvēpju ciemata "Priedīšos" zvejnieka ģimenē. Bijis precējies ar dzejnieci Āriju Elksni. Apguvis vijoļspēli, dziedāšanu Liepājas Tautas konservatorijā un pie Hertas Štrauses.

17 gadu vecumā sāka un 6 gadus mācījās vijoļspēli Liepājas Tautas konservatorijā, sasniedzot atzīstamu meistarību. Mācījies dziedāšanu Liepājas Tautas konservatorijā un privāti, īpaši pie H. Štrauses. Liepājas operas korists (1941 – 1944), solists, galveno baritona lomu izpildītājs (1944 – 1948).

Viens no vadošajiem latviešu vokālās mākslas meistariem. Jau mācību laikā iesaistījās Liepājas operas papildkorī un dziedāja arī pie Bernharda Ķuņķa vīru korī "Dziedonis". No 29 gadu vecuma Liepājas teātrī galveno baritona lomu izpildītājs operu uzvedumos. 1948.gadā devās uz Rīgu, kur līdz pat 1984.gadam bija Latvijas PSR Operas un baleta teātra solists. Tur pārsteidzošā kārtā no baritona pārkvalificējas par varoņtenoru. 1965.gadā saņēma titulu Latvijas PSR Tautas skatuves mākslinieks. Apbalvots ar PSRS ordeni "Goda zīme".

Marta Alberinga: "Kad uzstājos koncertos, Fišers reiz atskrēja, apkampa mani un gribēja bučot. "Marta, neviens tevi nav iemācījis mīlēt. Nāc manās rokās, es tev parādīšu, kas ir mīlestība". Fišers bija dulls un liels muldoņa."

Miris 1984.gada 5.augustā Rīgā, apbedīts Baltezera kapos.