Tirdzniecības nama "Kurzeme" pirmajā stāvā savu stendu atvērusi "Ziepju darbnīca", kas pircējiem piedāvā pašu gatavotas ziepes, skrubjus, pirtslietas, kā arī iespēju izgatavot ziepes pašiem.

"Ziepju darbnīcas" un zīmola"Body&Spirit" īpašniece ir liepājniece Sanita Lūciņa. Viņa lepojas, ka atvērt stendu aicinājuši "Kurzemes" saimnieki, pamudinot viņu kļūt arī par veikalnieci. Arī pati "Ziepju darbnīca" izveidojusies tāpēc, ka, kā saka Sanita, "pieprasījums sameklēja mani". Proti, sākotnēji savām vajadzībām un dāvināšanai draugiem, radiem, paziņām gatavotās ziepītes sākuši prasīt arī pavisam sveši cilvēki.

"Tā radās "Ziepju darbnīca" un zīmols "Body&Spirit", jo mūsu produkti kalpo gan ķermeņa, gan gara labsajūtai," skaidro darbnīcas saimniece.

Dienā, kad "Kurzeme" vēra otras pirmā stāva durvis – Lielās ielas pusē, – savu stendu atvēra arī "Ziepju darbnīca". Tajā saimnieko Sanita pati, viņas draudzene un dažkārt vēl viens labs palīgs – meita. Sanita lepojas ar jauno tirdzniecības vietu, līdz kuram "Ziepju darbnīca" izaugusi viena gada laikā.

"Sākotnēji es savu nodarbošanos saucu par "biznesu somā", jo viss nepieciešamais – ziepes, paliktņi – satilpa vienā somā, ar kuru devos uz  pilsētu svētkiem, gadatirgiem," smejas Sanita. Taču drīz vien jau bijis nepieciešams mikroautobuss, jo līdzi bijis jāved arī galds, nojume, un nu jau ir arī šī tirdzniecības vieta "Kurzemē".

Sanitas Lūciņas gatavotās ziepes un skrubji smaržo maigi, te nav apdullinošu ķīmisku aromātu, no kuriem ne tikai vannaistaba, bet viss dzīvoklis smaržo. Tas tāpēc, ka izmantotas tiek tikai dabiskas piedevas  – ēteriskās eļļas, kaltēti augi – vīgriezes, trejlapu āboliņš, piparmētra, kaņepes, kliņģerītes utt. Daudzi no šiem augiem lasīti "otrā Latvijas galā" – pļavās pie Sanitas vīratēva mājām Pļaviņās.

Ziepes tiek vārītas no Lielbritānija pasūtītām sertificētām izejvielām – glicerīna un kokosa eļļas – pēc rūpnīcas ieteiktām tehnoloģijām. "Ziepju darbnīcas" produkcija arī nesatur kaitīgos parabēnus un alerģiju izraisošo naftas produktu, ko izmanto, lai panāktu šampūnu un ziepju īpaši izteiktu putošanos, saka Sanita.

Ziepes ir ne tikai ar dažādiem aromātiem un piedevām, bet arī ar dažādu dizainu – ir hokeja, basketbola, futbola faniem piemērotas, ir suvenīrziepes ar Liepājas skatiem, pirms tēvu dienas varēja iegādāties ziepes ar… ūsām. Kopā ar ziepēm var iegādāties arī ziepju traukus, dažādas kastītes dāvanu iesaiņošanai, lielus un pavisam mazus dvielīšus, frotē un lina, arī  pirtsdvieļus, tāpat citas pirtslietas , ieskaitot pirts pinduli – lina drānā ietītas zālītes, ko var izmantot ziepju vietā.

Bet, ja kāds nevar atrast ne sev tīkama sastāva, ne vēlamā dizaina ziepju gabalu, tad "Ziepju darbnīca" piedāvā izgatavot to pašam – turpat uz vietas.