Kā liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas dati, šodien Liepājā vārda dienu svin 152 Sanitas, 40 Sanijas, 205 Santas, 27 Sandas un 22 Sandijas.

Šodien vārdadienā sveicam Sanitu Lūciņu.

Pastāsti nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Rīts sākas ar kafijas tasi. Mācību gada laikā tas sākas ar bērnu modināšanu. Nu jau gandrīz 11 gadus esmu māmiņa, tāpēc man ir savi modināšanas triki, lai laikus spētu bērnus pamodināt. Ņemot vērā to, ka man pašai ir mazs biznesiņš – ziepju darbnīca, tad darba laiku varu plānot kā man ir ērti, taču katru sestdienas rītu, ceļos ļoti agri, dažreiz pat trijos naktī, lai brauktu uz gadatirgiem gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Katru dienu cenšos sāk uz pozitīvas nots. Esmu no tām, kam glāze ir puspilna, nevis pustukša.

Kā pavadīji vasaru? Kādi ir spilgtākie iespaidi pēc tās?
Brīnišķīgākais ir tas laiks, ko pavadu kopā ar ģimeni, tāpēc skaistākie mirkļi saistās ar ģimenes izbraucieniem. Šovasar kopā ar ģimeni esam bijuši Kuldīgā, Sabilē, Upesgrīvā, Rojā, Pļaviņās, Rīgā, Talsos, Ventspilī, Ēdolē u.c. Latvija ir ļoti skaista!

Ko dari, lai iegūtu no rudens visu, ko tas sniedz?
Eju uz mežu! Sēņot, pastaigāties… Ar bērniem, ar mammu, ar draudzeni… Mežs ir lieliska vieta, kur sajust rudeni. Drīz sāksies lapkritis, tad ar bērniem iesim lasīt krāsainās koku lapas, dauzīsimies parkā, taisīsim kastaņu un zīļu vīriņus.

Kura ir Liepājas "pērle", par kuru nerunā vai dara to reti?
Dienvidu mols ir mana vieta, tur redzu liedagu, jūru, pilsētu, Karostas katedrāli. Desmit gadus atpakaļ, tur ļoti reti kādu varēja satikt, bet tagad gan, neskatoties uz to, ka laika zobs, jūras viļņi un vējš, to ir krietni "grauzuši",  daudzi dodas pastaigā tieši uz turieni.

Ko vēl pilsētā vajadzētu pilnveidot vai attīstīt?
Liepāja ir jauka. Kā saku – Liepāja ir mana pilsēta un tāpēc tā ir ārpus konkurences. Ja man būtu jādzīvo citur, visvairāk ilgotos pēc jūras. Pa reizei esmu redzējusi Liepājas pludmalē ļaudis, kuri pirmo reizi dzīvē redz jūru, tās ir emocijas, prieka asaras. Mēs esam pieraduši pie savām vērtībām un ērtībām.

Liepājai ir jābūt tūrisma pilsētai, šeit ir viss, lai to attīstītu. Pēc manas saprašanas, viss notiek, pamazām, varbūt Liepājai pareizajā tempā, bet mēs attīstāmies.

Kad man sagribas kādu kritizēt, apturu sevi ar jautājumu, ko esmu darījusi, lai pilnveidotu savu pilsētu?

Kā radi svētku sajūtu svētkos un arī citās dienās?
Nolieku galdu istabas vidū, uzklāju galdautu, ielieku vāzē puķes, iededzinu sveci, pagatavoju kaut ko garšīgu, lai varu pacienāt ciemiņus.

Vai otrs variants, dodos kaut kur ar ģimeni un draugiem, lai svētkus nosvinētu ārpus mājas. Piemēram, manu dzimšanas dienu svinējām, piedaloties orientēšanās spēlē "Liepājai  pa pēdām". Dažreiz dodamies vakariņās ārpus mājas, vai apmeklējam kādu koncertu vai teātra izrādi.

Lai radītu svētkus ikdienā nemaz nevajag daudz. 1.septembrī devāmies uz jūru piknikā ar cepumu kārbu un "Mežezeru", lai noskatītos saules rietu.

Tavs novēlējums visiem šīs dienas gaviļniekiem!
Piepildiet to, ko esat iecerējuši! Lai mums visiem priecīga svētku diena!