Ata Kronvalda fonda veidotajā "Zvaigžņu reitingā", kurā apkopotās skolas par labākajiem starptautisko olimpiāžu rezultātiem, starp 14 reitinga dalībniecēm neviena Liepājas skola nav iekļuvusi.


2020. gada "Zvaigžņu reitinga" augšgalā, ar spēcīgu pārsvaru un 123 punktiem, nemainīgi ir Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, RTU Inženierzinātņu vidusskola ar 16 punktiem saglabājusi 2.vietu reitingā.
Cēsu Valsts šogad ar iegūtajiem 15 punktiem ieņem trešo vietu. Ar tādu pat punktu skaitu, blakus Cēsu Valsts ģimnāzijai 4.vietā atrodas Ziemeļvalstu ģimnāzija, kā arī lielu kāpumu reitingā veikusi Gulbenes novada Valsts ģimnāzija, kuras gūtie panākumi starptautiskajās olimpiādēs nodrošinājuši 5.vietu un deviņus punktus.


Tālāk reitingā seko četras skolas, kuras ar iegūtiem sešiem punktiem dala 6. – 9.vietu: Priekules vidusskola, Rīgas 10.vidusskola, Daugavpils Valsts ģimnāzija un Āgenskalna Valsts ģimnāzija. Savukārt 10. – 13.vietu ar četriem punktiem dala Rīgas Franču licejs, Druvas vidusskola, Rīgas Valsts 2.ģimnāzija un Olaines 1. vidusskola, bet 14.vietu ar iegūtiem trim punktiem ieņem Ventspils 1.ģimnāzija.


Ata Kronvalda fondā atzinīgi novērtē šo skolu un skolotāju ieguldīto darbu skolēnu talanta attīstīšanā, kā arī vērš uzmanību tam, ka būtiska nozīme arī ir talantīgo skolēnu sākumskolām vai pamatskolām un viņu vecākiem.


Reitinga apkopošanā tiek ņemti vērā skolēnu sasniegumi dažāda veida starptautiskajās olimpiādēs gada laikā no 2019. gada 1. jūnija līdz 2020. gada 1. jūnijam.


"Zvaigžņu reitinga" mērķis ir palielināt pedagogu un izglītības organizatoru ieinteresētību darbā ar talantīgiem skolēniem, kuriem ir tieksme patstāvīgi apgūt zināšanas, stāstīja fonda pārstāvji.


"Latvijas skolu reitingā 2020" darbā ar talantīgajiem audzēkņiem Liepājas Valsts 1. ģimnāzija savā grupā 30 ģimnāziju konkurencē pakāpusies līdz 13. vietai (15, 98 punkti)

– pērn ģimnāzija 27 valsts ģimnāziju konkurencē ieņēma 15. vietu.   


Savukārt Lielo skolu grupā 66 skolu konkurencē augstāko, 17. vietu ieņem Liepājas Liedaga vidusskola (18, 47 punkti); 30. vietu – Liepājas Raiņa 6. vidusskola (6,06); 36. vietu – Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (5, 00); 42. vietu – Oskara Kalpaka 15. vidusskola (3, 82).


Vienīgā Liepājas skola Mazo skolu grupā (mazāk par 100 audzēkņiem) ir J. Čakstes Liepājas 10. vidusskola (3, 33 punkti), kas reitingā ir pa vidu, ieņemot 43. – 44. vietu 91 izglītības iestādes konkurencē.