Liepājas domes deputāti atbalsta pašvaldības iesaistīšanos zinātkāres centra "Zili brīnumi" izveidošanā un no budžeta atvēl 67 500 eiro projekta īstenošanai.

Iepriekš projekta attīstītājs biedrība "Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centrs" (V.I.U.C) prasīja 25 000 eiro, kas nepieciešami interaktīvu eksponātu izgatavošanai un aprīkojumam. Taču pašvaldība atvēlējusi vēl 42 500 eiro – telpu tehniskajam projektam un remontam, lai tās varētu nodot biedrībai lietošanā.

Uzturēšanas izdevumus un darba algas būs iespējams segt no centra ieņēmumiem, sacīja biedrības "V.I.U.C" valdes loceklis Pauls Irbins, kurš 8.oktobra domes sēdē piedalījās videokonferences režīmā no Liepājas pārstāvniecības telpām Rīgā.

Kā deputātiem skaidroja Irbins, šādi centri jau izveidoti Cēsīs, Rīgā, Lielvārdē un Daugavpilī, turklāt izklaides un izziņas centrs bērniem šajās pilsētās piesaistījis lielu vietējo iedzīvotāju interesi, kā arī kļuvis par vēl vienu pieturas vietu tūristiem.

"Bērniem vecumā no četriem līdz desmit gadiem nav daudz piedāvājumu, izņemot kādus interešu pulciņus, līdz ar to "Zili brīnumi" piedāvātu jaunu pakalpojumu gan pilsētas iedzīvotājiem, gan arī piesaistītu tūristus no visa Kurzemes reģiona, tostarp skolēnu ekskursijas,'' sacīja Irbins.

Kā skaidroja biedrības pārstāvis, "Zili brīnumi" ir izziņas un izklaides centrs ģimenēm ar bērniem 4 –10 gadu vecumā, kas varētu piesaistīt ne tikai liepājniekus, bet arī skolēnus un tūristusTūristu no visa Kurzemes reģiona. Šāds centrs ir arī papildu darba vietas studentiem, kā arī labs sadarbības partneris, piemēram, tehnikumam, kas centra vajadzībām varētu izgatavot dažādus eksponātus vai aprīkojumu.

Centra saturu veido dažādi interaktīvi eksponāti, kas izklaidē un izglīto; izglītojošas nodarbības un zinātniskas izrādes; izbraukuma pasākumi, bērnu ballītes.

Biedrības izvēlētais darbības modelis ir salīdzinoši vienkāršs un neprasa lielas investīcijas, tomēr, tūristu plūsmai kļūstot lielākai, darbību būtu iespējams paplašināt, veidojot lielāku zinātnes un izpētes centru, sacīja Irbins.

Izziņas un izklaides centra ierīkošanai biedrības pārstāvji sadarbībā ar pašvaldību aplūkojuši vairākus īpašumus un par piemērotāko vietu pašlaik atzītas ap 200 kvadrātmetrus plašās telpas Autoru ielā 4/6, kur savulaik atradusies bērnu bibliotēka, sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (Liepājas partija).

Pie pilsētas ieguvumiem biedrības pārstāvis minēja vēl vienu pieturas punktu tūristiem, kas palīdzētu paildzināt viņu uzturēšanās laiku pilsētā, kā arī darbvietas studentiem. Plānots, ka centrā tiks nodarbināti līdz desmit cilvēkiem.

"Mūsu centros pārsvarā strādā jauni cilvēki, un šī ir arī viņu iespēja iegūt pirmo darba pieredzi," sacīja Irbins.

Izvēlētās telpas atrodas netālu no Liepājas olimpiskā centra, un šajā vietā ir laba cilvēku plūsma. Sākotnējai stadijai projekta autori to vērtē kā labu risinājumu, savukārt, centram attīstoties, lielāku zinātnes kompleksu būtu iespējams veidot arī topošajā radošo industriju centrā Dārza ielā 10.

Irbins prognozēja, ka centra izveidi varētu pabeigt četru mēnešu laikā un tas darbu varētu sākt nākamā gada februārī.

Portāls jau rakstīja, ka bijušā veikala "Māja" kompleksā tā īpašnieks, Krievijas pilsonis Aleksandrs Šličkovs grasījās ierīkot grandiozu Izglītības, zinātnes un izklaides centru.

Taču, kā portālam kļuvis zināms, īpašnieks ēkas plāno pārdot.