Ziemassvētki ar gaišumu un labestību pamazām ienāk arī Liepājas Sociālā dienesta institūcijās, kur svētku gaisotne un rotājumi top lielākoties pašu  rokām, radot svētku prieku arī trūcīgajiem un vientuļajiem liepājniekiem. Lai gan šogad svētku pasākumi tikpat kā nenotiek un ir mazāka labdaru interese, cilvēki sociālajās dzīvojamās mājās un citās institūcijās ir pateicīgi katram, kurš šajā laikā viņus atceras, informē Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Kā katru gadu, visvairāk labdaru šogad solās būt Veco ļaužu dzīvojamās mājas senioriem, tāpat kā viens no pirmajiem Adventes vainagiem pilsētā ar SIA "Ūdensputni" gādību parādījās pie šīs mājas. Seniorus 16. decembrī pirmie apciemoja Jūras Spēku Baltijas valstu Pretmīnu Aprīkojuma Darbnīcas pārstāvji kopā ar savu kapelānu, kuri bija parūpējušies gan par sirsnīgu apsveikumu, gan ikdienā noderīgām un praktiskām lietām, gultas piederumiem, sienas kalendāriem u.c.

Vecos ļaudis atcerējušies arī labdari no Liepājas Rotari un Lauvu kluba. Liepājas Bērnu un jaunatnes centra pulciņu dalībnieki tradicionāli gatavo katram no 144 mājas iedzīvotājiem personalizētu Ziemassvētku apsveikuma kartīti. Labdarības akciju veco ļaužu mājas senioru atbalstam rīko arī uzņēmuma "Piksper" darbinieki. Ikvienu, kurš vēlas iesaistīties akcijā, uzņēmums aicina līdz 22.decembrim sagatavot dāvaniņu un nogādāt to birojā Liepājā. Savukārt žurnāliste Agnese Kuplēna ar saviem draugiem un kolēģiem mūziķiem kopā ar dāvaniņām gatavo senioriem arī muzikālo pārsteigumu.

Sociālās dzīvojamās mājas iedzīvotājiem Flotes ielā 14 Ziemassvētku paciņas sarūpēt  palīdzēja trīs uzņēmumi – "Pagrabs", kurš atbalstīja ar piecām kastēm mandarīnu, LPB "Maiznīca Priekule" konditorija, ziedojot 10 kg pīrāgus un veikals Elvi ar dažādiem saldumiem. Mājas iedzīvotājiem dāvaniņas sarūpējuši arī Liepājas 7. vidusskolas skolēni.

Liepājas Bērnunama bērni kopā ar darbiniekiem uzaicināti uz  Ziemassvētku pusdienām viesnīcas Promenade Hotel  restorānā, un šī sadarbība jau ir ilgstoša. Bērniem tiek gatavotas arī dāvaniņas. Kā atzīst Bērnunama vadītāja Ināra Roze, tas ir skaists kopā būšanas laiks un bērniem – lieliska iespēja pabūt restorānā. Šonedēļ bērni kopīgi rotās no meža atvesto svētku egli. Pārsteigumus bērniem sagatavojuši arī SIA "Sauja Dimanti" un labdarības fonds "Bērnu rīts".


Kā katru gadu, arī šogad Ziemassvētkos Liepājas O.Kalpaka 15. vidusskolas skolēnu pašpārvaldes pārstāvji apciemos Sociālā dienesta Grupu dzīvokļu iedzīvotājus ar saziedotām dāvaniņām.

Dienas centrā personām ar garīgās attīstības traucējumiem svētku pasākums notiks 27.decembrī klusāk nekā citus gadus, bez vecāku un citu viesu klātbūtnes, bet centra apmeklētājus ar skaistu egli iepriecinājusi kokaudzētava "Īve", kura sagādājusi šo svētku prieku arī sociālai dzīvojamai mājai Flotes ielā 14.  

Nakts patversmes apmeklētājiem katram pa piparkūkai svētkos dāvās konditorija "Miko" , kura jau ilgāku laiku sadarbojas gan ar patversmi, gan sociālo dzīvojamo māju Ģenerāļa Baloža ielā 1, regulāri ziedojot arī citus konditorijas izstrādājumus.   

"Lai gan Nakts patversmē kopīgs svētku pasākums arī šogad nav paredzēts, mūsu apmeklētāji priecātos par jebkādu iepriecinājumu, jo, neskatoties ne uz ko, viņi ir cilvēki, kuriem varbūt dzīvē nav paveicies" , saka Nakts patversmes vadītāja Oksana Martinova.

Ja vēl kāds uzņēmums vai organizācija, vai arī individuāls labdaris svētkos vēlas iepriecināt sociālo māju un institūciju klientus, kuru rocība neļauj iegādāties svētku dāvanas, iespējams sazināties ar katras iestādes vadītāju individuāli. Kontakti atrodami www.liepaja.lv sadaļā Sociālais dienests. Svētkos sociālo iestāžu pastāvīgie klienti un iedzīvotāji priecāsies gan par kādu našķi, gan arī praktiskām lietām – individuālās higiēnas līdzekļiem, cimdiem, zeķēm, šallēm utt., kā arī pašu rokām darinātiem iepriecinājumiem.

Sociālā dienesta pakļautībā darbojas pavisam 12 sociālās institūcijas – četras sociālās dzīvojamās mājas, Veco ļaužu dzīvojamā māja, Grupu dzīvokļi, Dienas centrs personām ar garīgās attīstības traucējumiem, Bērnunams, Nakts patversme, Atkarību profilakses centrs, birojs "Aprūpe mājās", divi pensionāru dienas centri.