Sagaidot Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 31.gadadienu, Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls 20.aprīlī nolēmis par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā 16 personām piešķirt Viestura ordeni, bet 39 – Atzinības krustu, liecina paziņojumi oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, augstākie Latvijas valsts apbalvojumi piešķirti cilvēkiem, kuri izcili kalpojuši Latvijas valstij un tautai un kuru nesavtīgais darbs stiprinājis valsts demokrātiju, tiesiskumu, drošību un labklājību, ieguldīts veselības aprūpē, izglītībā un kultūrā.

Par Viestura ordeņa komandieri iecelta arī Elfrīda Pujēna, kura savulaik slepeni nogādāja Kanādā mikrofilmas ar cilvēktiesību aizstāvības grupas "Helsinki '86" Memorandu un citiem dokumentiem.

Savukārt par Atzinības krusta kavalieri nolemts iecelt ilggadējo Liepājas skolu skolotāju Ligitu Ziemeli.

Ordeņu kapitula kanclere Sarmīte Ēlerte atgādina, ka valsts apbalvojumi ir valsts novērtējuma un atzinības apliecinājums.

Ņemot vērā "Covid–19" pandēmijas apstākļus, par visu minēto apbalvojumu pasniegšanu tiks lems atsevišķi pēc noteikto ierobežojumu atcelšanas, paziņojot par to oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".


Papildināts.
Savukārt par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieci iecelta un ar Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiras ordeni apbalvota vijolniece, Liepājas simfoniskā orķestra koncertmeistare Ilze Zariņa.