Liepājas būvvaldes būvinspekcijas speciālisti ir apsekojuši jaunbūvi, kas daļēji sabruka aizvadītājā vētrā, un konstatējuši, ka būvniecība notikusi likumīgi.

Tā "Rietumu Radio" informēja būvvaldes pārstāvis Aigars Štāls, raksta LETA.

Pēc Štāla teiktā, jaunbūves Salmu ielā 44 sabrukšanas iemesli būs zināmi pēc tam, kad sertificēts būvinženieris veiks informācijas un būvobjekta analīzi, izpēti un ekspertīzi.

"Konstatēts, ka būvdarbi notiek likumīgi un būvobjekts ir apdrošināts," atzina Štāls, norādot, ka būves īpašniekam ir uzdots veikt vietas sakopšanu – novērst bīstamību, ko rada izmētātie celtniecības materiāli, bojātās ēkas konstrukcijas u.c.

Būves īpašniekam arī uzdots vienoties ar autoruzraugu jeb arhitektu par to, "kā iespējams turpināt celtniecības procesu, – kas varbūt jāmaina projektā, konstrukcijās".

Kā ziņots, visnopietnākos postījumus vētra nodarījusi Liepājā, kur Salmu ielā nobrukusi jaunceltne ar sastatnēm. Gruveši apbēruši mikroautobusu un ceļa braucamo daļu. Cilvēki negadījumā nav cietuši.

Jaunceltne bijusi apdrošināta, tās īpašnieks jau ir informējis apdrošinātājus par notikušo negadījumu, un apdrošināšanas sabiedrība sākusi apzināt nodarītos zaudējumus.

Jau rakstījām, ka būvvaldē pagājušā gada 22.decembrī akceptēts Salmu ielas 44 būvprojekts, paredzot Dzīvojamās mājas rekonstrukciju, palīgēkas nojaukšanu. Pasūtītājs ir Uldis Alpens, bet projektētāji "Arka" un "Arh. U.Ekšteina firma". Savukārt šā gada 4.aprīlī izsniegta būvatļauja, kurā kā būvdarbu veicējs ir minēts Uldis Alpens "pašu spēkiem".