Stiprā vēja dēļ, kas šonakt plosījās Liepājā, Salmu ielā 44 sabrukusi jaunbūve, Vidusceļa ielā 13 automašīnai uzkritis stabs, bet slimnīcai norauta daļa jumta. Papildināts.

Visnopietnākos postījumus vējš nodarījis Liepājā, kur Salmu ielā nobrukusi jaunceltne ar sastatnēm. Gruveši apbēruši mikroautobusu un ceļa braucamo daļu. Pēc VUGD rīcībā esošās informācijas, cilvēki negadījumā nav cietuši, raksta LETA.


Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija, stiprākās vēja brāzmas – 30 metri sekundē – fiksētas Ventspilī un Liepājas ostā.

Rīgā kāds vēja nolauzts koks uzkritis uz trim automašīnām, kā arī krītot izsitis vairākus logus piecstāvu dzīvojamai mājai.

Pirmais iedzīvotāju lūgums palīdzēt novērst vēja radītos postījumus saņemts vakar plkst.20.37 no Rīgas, kur brāzmās bija norauta kāda izkārtne.

Visvairāk izsaukumu – 78 – saņemti no Rīgas reģiona, otrajā vietā izsaukumu skaita ziņā ierindojas Zemgales reģions, bet Kurzeme – tikai trešajā.

Kā jau ierasts, lielākajā daļā gadījumu jeb 110 izsaukumos glābējiem nācies novākt uz ceļa braucamās daļas nokritušus kokus un zarus, kas traucējuši satiksmi. Koki krituši arī uz automašīnām un elektrības vadiem, bet citviet sagāztas sastatnes.

Kā novēroja aģentūra LETA, stiprais vējš naktī ievērojami papostījis arī Rīgas centru. Piemēram, Dzirnavu ielā kādam veikalam nolauzta izkārtne, dzīvojamās mājas pagalmam Antonijas ielā vējš "izpūtis" vārtus, netālu no Baznīcas ielas kādai ēkai atrauta skārda jumta loksne.

Brīvības ielā apgāztas vairākas ceļazīmes, savukārt Marijas ielas graustam vējā sadriskāts fasādes pārsegums. Daudzviet Rīgā sastopamas policijas ekipāžas.

Kā ziņots, aizvadītajā naktī Latvijai no Kurzemes uz Vidzemi pāri traucās vētra, kas nu pamazām sākusi zaudēt savu spēku. Jaunākais Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra paziņojums liecina, ka Rīgā šorīt saglabāsies dienvidrietumu vējš brāzmās līdz 25 metriem sekundē.

Papildināts. Liepājas Reģionālajā slimnīcā elektroapgādes traucējumi nav novēroti, taču slimnīcas Infekcijas un plaušu slimību nodaļas blokam norauts skārda jumts aptuveni 30 kvadrātmetru platībā, aģentūru LETA informēja Liepājas Reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase. Patlaban ir norobežota slimnīcas piegulošā teritorija, jo vējš līdz galam nav pierimis un atsevišķas jumta seguma daļas varētu tikt norautas vējā.