Kā portālu irliepaja.lv informēja Artūrs Butāns (NA), viņš ar iesniegumu vērsies Valsts policijā un Liepājas pašvaldības policijā, aicinot saukt pie atbildības personas, kas 9.maijā, Liepājā nav ievērojušas valstī noteiktos pulcēšanās aizliegumus.

Iesniegumā minēts, ka pulksten 10.58, Jaunajā ostmalā, fiksēta pulcēšanās pie PSRS armijas pieminekļa. A.Butāns norāda, ka tur bez pietiekamas distancēšanās pulcējušies 30 – 40 cilvēki, tādējādi neievērojot Ministru kabineta rīkojumu 103."Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", kas paredz savstarpēju 2 metru distances ievērošanu, kā arī publisku pasākumu, sapulču un gājienu aizliegumu.

"Ārkārtējās situācijas laikā, vīrusa noteikto stingro noteikumu dēļ, kad bērniem ir aizliegts apmeklēt rotaļu laukumus, vai radiniekiem apmeklēt mirstošus tuviniekus slimnīcā, kā arī daudziem apturētas vienīgās darba vietas, atrodas personu grupa, kas gaišā dienas laikā, Liepājas iedzīvotāju un likuma priekšā, sevi uzskata par pārākiem un var šos noteikumus neievērot.” – saka Artūrs Butāns.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām – no 140 līdz 5000 eiro.

Papildināts. Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova, aģentūrai LETA pauda, ka 9.maijā Liepājā nav noformēts neviens administratīvā pārkāpuma protokols. Viņa stāsta, ka visās vietās, kur pagājušajā sestdienā cilvēki nolikusi ziedus patrulējuši policisti. "Ja redzējām, ka cilvēki neievēro noteikto divu metru distanci, viņiem par to aizrādījām un cilvēki mūsu ieteikumus ievēroja," teica Šeršņova.

Papildināts 2. Publiskā vidē izskanējis, ka kāds politiķis 10.maijā vērsies ar iesniegumu pašvaldības policijā, aicinot saukt pie atbildības personas, kas 9.maijā Liepājā nav ievērojušas valstī noteiktos pulcēšanās aizliegumus.

Liepājas pilsētas pašvaldības policijas Analītiskās nodaļas priekšnieks Kaspars Vārpiņš informē, ka no minētā politiķa nav saņemts Iesniegumu likuma prasībām atbilstošs iesniegums.

9.maijā Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā nav saņemti izsaukumi vai cita informācija par pulcēšanās pārkāpumiem Jaunā ostmalā. Informējam, ka Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki regulāri apsekoja Jauno ostmalu, taču pārkāpumi netika fiksēti.

Tā kā uz vietas atradās Valsts policijas darbinieki, kuri veica personu informēšanu par distancēšanās noteikumiem, pašvaldības policijas darbinieki bija gatavībā sniegt palīdzību Valsts policijas darbiniekiem, ja tas būtu bijis nepieciešams.

Atgādinām, ka ārkārtējās situācijas noteikumi neliedz cilvēkiem individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu, ievērojot distancēšanās prasības. Pie Jaunā ostmalā esošā pieminekļa pārsvarā neviens ilgstoši neuzturējās un notika cilvēku plūsmas maiņa. Tika novērots, ka apmeklētāju vidū personas pārsvarā bija divatā. Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki regulāri veic valstī noteiktās ārkārtējās situācijas noteikumu kontroli visā pilsētas teritorijā. Personas, kuras pārkāpj noteikumus tiek pārbaudītas un izteikts mutvārdu aizrādījums. Ja minētās personas vēlreiz pārkāpj šos noteikumus, tad personas tiek sauktas pie administratīvās atbildības.

Papildināts 3. Artūrs Butāns portālu informēja, ka rakstā par 9.maija incidentu minētā neprecizitāte iesniegumā ir novērsta. Gan Valsts, gan Liepājas pašvaldības policija ir saņēmusi likuma prasībām atbilstošu iesniegumu. Valsts policija to saņēma un akceptēja jau vakar (10.maijā), bet pašvaldības policija šodien, 11.maijā, pulksten 15.34.