Bērnu bibliotēkā "Vecliepājas rūķis" konferenču zālē otrdien, 23. martā, atklāta projekta "Mana zeme skaistā" skolēnu darbu izstāde.

Nodibinājums "Zinātnes un inovāciju parks" organizēja projektu "Latvijas skolu jaunatnes fotokonkurss "Mana zeme skaistā". Konkursa mērķauditorija ir skolēni no 1. līdz 12.klasei, kuri tika aicināti uzņemt Latviju raksturojošas fotogrāfijas, izmantojot mobilos telefonus un fotoaparātus. Projekta mērķis ir stiprināt piederības sajūtu un mīlestību pret savu zemi jaunatnei Latvijas skolās, sniedzot iespēju skolēniem atspoguļot, kā viņi redz dzimtenes skaistumu.

"Mūsu zeme patiešām ir skaista – zaļa, bagāta ar mežiem un pļavām. Mums ir daudz ezeru, upju un savs jūras krasts. Tās ir vērtības, kas nav jāuztver kā pašas par sevi saprotams. Tās ir jāmāk pamanīt, un šāds fotokonkurss to ļaus atgādināt mums visiem," saka Kaspars Zlidnis.

Izstādē apskatāmas 56 fotogleznas, kuru autori ir Liepājas jaunieši. Fotogleznas atspoguļo Liepājas vērtības – kultūru, dabu, dzīvību un pašu liepājnieku. Projektā piedalījās septiņas izglītības iestādes no Liepājas, priecējot projekta dalībniekus, mācību iestāžu audzēkņus un mācībspēkus.

"Iesniegtās fotogrāfijas ļauj saskatīt Latvijas skaistumu, kultūru un tradīcijas tā, kā to redz jaunieši. Rezultāts ir fantastisks!" – uzskata Linda no projekta "Mana zeme skaistā" darba grupas.

Kopumā piedalījušās 259 skolas no visiem Latvijas reģioniem, iesniegti 7043 darbi, no kuriem 2033 tika pārvērsti fotogleznās.

Paldies Bērnu bibliotēkai "Vecliepājas rūķis" par brīnišķīgo uzņemšanu un īpašs paldies Liepājas bērnu un jauniešu radošās izaugsmes studijai "Gaismiņa" par muzikālo priekšnesumu izstādes atklāšanas pasākumā. Mums ir, par ko lepoties.

Nodibinājums "Zinātnes un inovāciju parks" veiksmīgi darbojas kopš 2012.gada. Pastāvēšanas laikā ir izveidojusies stabila komanda, kurai ir pieredze izglītības, tehnoloģiju un inovāciju projektu īstenošanā, piesaistot finansējumu no valsts budžeta, Eiropas Savienības struktūrfondiem, privātā sektora, kā arī citiem finanšu avotiem.

Izstāde aplūkojama līdz 10. maijam.