Lāčplēša dienu 11.novembrī un Latvijas Republikas proklamēšanas dienu 18.novembrī šogad Liepājā atzīmēs klusāk bez ikgadējās pasākumu programmas. Izvērtējot epidemioloģisko situāciju valstī un Liepājā, pilsētas vadība lēmusi atcelt iepriekš paredzētos valsts svētku pasākumus, lai iespējami novērstu infekcijas izplatības riskus, informē Liepājas Kultūras pārvaldes Sabiedrisko attiecību vadītāja Katrīna Vectirāne.

Ņemot vērā epidemioloģiskās drošības riskus, valsts svētkus šogad atzīmēs bez Lāčplēša dienas lāpu gājiena un piemiņas brīža Ziemeļu kapos. Atcelta arī 18. novembra koncertprogramma Jāņa Čakstes laukumā un svētku uguņošana Liepājas tirdzniecības kanālmalā. Reaģējot uz strauji pieaugušo "Covid-19" saslimušo gadījumu skaitu, Liepājas Kultūras pārvalde ir radusi risinājumu, kā nozīmīgos valsts svētkus svinēt drošā un atbilstošā koncepcijā.

Atzīmējot valsts svētkus, nedēļas garumā no 11. līdz 18.novembrim Liepāja tiks īpaši izgreznota- Rožu laukums, Jāņa Čakstes Laukums un Lāčplēša dārzs būs saposts sarkanbaltsarkanā krāsā, lai vakara pastaigu laikā radītu patriotisku noskaņojumu liepājniekiem un pilsētas viesiem. Šajā svētku laikā liepājnieki un pilsētas uzņēmumi tiek aicināti katru vakaru no pulksten 17 līdz 23 savos logos iedegt simbolisku gaismu - tā var būt gaiša, Latvijas karoga krāsās vai varbūt – Liepājas – sarkanā un zaļā krāsa, vai kādā citā veidā svinīgi izgreznot savus logus, par godu Latvijai!

"Laikā, kad nevaram satikties pasākumos, mēs varam būt kopā domās, sirdīs un simboliskos darbos," skaidro Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens. "Covid-19" ir ieviesis lielas korekcijas plānotajā valsts svētku programmā, bet mēs katrs varam piedalīties pilsētas svētku noskaņas radīšanā, simboliski pieminot Latvijai vissvarīgākos notikumus.

Līdztekus valsts svētkiem, iepriekšplānotā 18.novembra "Goda un Gada liepājnieks 2019" ceremonija nenotiks klātienē. Goda un Gada liepājnieki tiks sveikti individuāli, ievērojot epidemioloģisko drošību.