Domes deputāts un 12. Saeimas deputāta kandidāts Valdis Skujiņš kategorisko noraida sestdien, 4.oktobrī, paredzētā koncerta "Credo – 40", kurā pats piedalīsies, saistību ar vēlēšanām.

Kā zināms, mūziķis un Liepājas domes deputāts no Liepājas partijas Valdis Skujiņš startēs arī 12. Saeimas vēlēšanās Zaļo un Zemnieku savienības sarakstā. Vēlēšanas notiks sestdien, 4.oktobrī, un viens no iecirkņiem parasti atrodas Liepājas Olimpiskajā centrā.

Šodien Kultūras pārvalde presei pārsūtīja informāciju par biedrības "Liepājas Kamerorķestris" organizētu koncertu "Credo – 40", kas notiks tieši 4.oktobrī, tieši ēkā ar vēlēšanu iecirkni un tieši tajā plāno piedalīties arī Saeimas deputāta kandidāts Valdis Skujiņš. Aizdomu ēnu par koncerta saistību ar politiku vairoja fakts, ka ne atsūtītajā relīzē, ne grupas "Credo" plašajā un detalizētajā šķirklī portālā "Wikipedia" nekas nav teikts par 4.oktobrī, minēts vienīgi "Grupas pirmsākumi meklējami 1974. gada beigās".

Tomēr kādreizējais "Credo" dalībnieks Skujiņš kategoriski noliedza jebkādu koncerta saistību ar vēlēšanām, minot vairākus argumentus, un atšifrējot, kas notika 1974.gada 4.oktobrī. Izrādās, tajā dienā topošā kolektīvi dalībnieki "pirmo reizi sanākuši kopā", un tad neviens nevarēja zināt, ka pēc 40 gadiem būs 12.Saeimas vēlēšanas. Vēl vairāk – koncerts Olimpiskajā centrā ticis pieteikts jau pagājušajā gadā, kad par kandidēšanu neviens vēl nedomāja.

Daudzi vēl atceras Inta Dāldera virzienā 2011.gada rudenī vērstos pārmetumus par to, ka pirms 11.Saeimas vēlēšanām viņš bija redzams uz koncerta plakāta, aizņemot gandrīz visu afišu. Valdis Skujiņš sarunā ar portālu apsolīja, ka šāds triks nav paredzēts un uz plakāta viņš nebūšot redzams.

Skujiņš, kā teikts "Wikipedia", grupā "Credo" spēlēja (1974–1986) basģitāru un bija tās menedžeris (1974–1990; 1997).

Tagad vairāk par pašu koncertu. Kā teikts organizatoru izplatītajā informācijā, 4.oktobrī pulksten 19 uz Liepājas Olimpiskā centra Rožu zāles skatuves satiksies Armands Alksnis, Edgars Silacērps, Guntars Brečs, Guntis Veits, Ieva Dreimane, Jānis Šteinbergs, Raivis Krūms, Valdis Skujiņš, Verners Bokums, Tālis Marhilevičs, lai kopā ar saviem pašreizējiem partneriem izspēlētu savu – četrdesmit gadu laikā ar grupu "Credo" radīto un izskanējušo mūziku, un lai ar klusuma brīdi pieminētu savus lieliskos kolēģus, kuri līdzi dungos no mākoņu maliņas. Iespējams, ieradīsies arī pats maestro Raimonds Pauls.

Interesanti, ka divas nedēļas pirms vēlēšanām, 21.septembrī, savu koncertu spēlēs un jauno disku Liepājas Olimpiskajā centrā prezentēs Jaunās konservatīvās partijas saraksta kandidāts Juris Pavītols.