Šā gada 1. janvārī oficiāli sāka darboties reģistrs, kurā iekļaut sevi var lūgt ikviens Latvijas pilsonis, kurš atzīst savu atkarību no azartspēlēm. To, ka ikvienai fiziskai personai ir tiesības pieprasīt noteikt tai liegumu spēlēt azartspēles, tai skaitā interaktīvās azartspēles un interaktīvās izlozes un iekļaut to pašatteikušos personu reģistrā, paredz grozījumi Azartspēļu un izložu likumā.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas apkopotie dati liecina, ka līdz 29. janvārim iepriekš minētajā reģistrā bija reģistrējušās 3100 personas.


Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja "Olympic Casino" zāļu vadītājs Liepājā Andrejs Kudrjavcevs, neoficiāli šāds reģistrs eksistējis arī agrāk, taču tikai kopš 1. janvāra likums uzliek par pienākumu ikvienā spēļu zālē identificēt klientus pēc personas koda un pārbaudīt, vai pilsonis ir vai nav šajā reģistrā.


"Cilvēks jau ir tāds – uzraksta iesniegumu un pēc nedēļas nāk un spēlē atkal.


Agrāk mūsu darbinieks gāja klāt un atgādināja, ka viņš sevi iekļāvis atkarīgo sarakstā, bet tagad šāds cilvēks spēļu zālē nedrīkst pat pie bāra pieiet un palūgt kafiju, pat uz tualeti aiziet nedrīkst – mēs viņu uzreiz izraidām," pastāstīja Kudrjavcevs.


Visvienkāršāk iekļaut sevi šajā reģistrā var, ieejot jebkurā spēļu zālē un uzrakstot iesniegumu, kas pēc tam tiek nogādāts Azartspēļu un izložu uzraudzības inspekcijā, kas savukārt personu iekļauj reģistrā. Iesniegumā cilvēks var norādīt, uz cik ilgu laiku vēlas sev liegt azartspēļu "prieku".


Līdzīgi reģistri darbojas arī citur – Lietuvā, Skandināvijā, vairākās Eiropas Savienības valstīs.