"Sākot no oktobra, neliela pauze mums bija radusies [Vecās ostmalas] promenādes rajona izklaides vietu apsekošanā – līdz atsāksies siltāks laiks un būs klāt jauna sezona. Tas varētu būt jau martā," aizvadītajā nedēļā iepazīstinot deputātus Sociālo lietu, veselības un sabiedriskās kārtības komitejā ar darbu pērnā gada pēdējā ceturksnī, prognozēja Liepājas pilsētas pašvaldības policijas (LPPP) priekšnieks Uldis Novickis.


Toties policijas darbiniekiem nācies pievērst pastiprinātu uzmanību dažādiem privātiem tusiņiem, ballītēm dzīvokļos un pirtīs, doties uz daudziem kaimiņu konfliktiem. Tāpat bargās ziemas dēļ biežāk nācies doties palīgā uz ielas bezpalīdzīgi guļošiem cilvēkiem – mājās nogādāti 49, atskurbtuvē – 240, mediķiem nodoti 23. Ja nebūtu policijas, 2021. gada 4. ceturksnī vairāk nekā 300 cilvēkiem dzīve varēja arī beigties, spriež Novickis. Līdz ar mācību atjaunošanu klātienē, pašvaldības policija, reaģējot uz saņemto informāciju no skolu vadītājiem, vecākiem un tuvumā esošo māju iedzīvotājiem, atjaunojusi arī dežūras skolu tuvumā.


Gadumija šoreiz aizvadīta bez smagiem negadījumiem, kas saistīt ar pirotehnikas lietošanu, mazāk saņemtas arī sūdzības par agresīvu pirotehnikas lietošanu. Tas saistīts arī ar stingrāku likumdošanu, uzsvēra Novickis.


Policijas darbinieki kontrolējuši piegulošo teritoriju uzkopšanu – sākti arī administratīvie procesi un piemēroti sodi, taču dažkārt pieticis ar īpašnieka informēšanu.


Deputātiem par iesniegto atskaiti jautājumu nebija. Agris Mertens kā bijušais neatliekamās palīdzības dienesta mediķis izteica pateicību policijas darbiniekiem par to, ka nav bijuši vienaldzīgi un palīdzējuši uz ielas gulošajiem, jo tie ne vienmēr ir dzērāji.


Uzziņa
2021. gada 4.ceturksnī LPPP ir sāktas 416 administratīvā pārkāpuma lietas. Papildus par transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu fiksēti 185 pārkāpumi.


Saņemti izsaukumi – 1787
tajā skaitā no Valsts policijas Kurzemes reģionālās pārvaldes (VPKRP) – 302
ievietoti pagaidu turēšanas telpās – 30
nogādāti VPKRP – 10
nodoti NMPD – 23
nogādāti dzīvesvietā – 49
nogādāti atskurbtuvē – 240
izsaukumi no videonovērošanas centra kamerām – 24


Saņemti iesniegumi – 1137
tajā skaitā Iedzīvotāju dzīvesvietas deklarēšanas nodaļā – 442


Iekasēta soda nauda – 14 641,42 eiro


LPPP Nepilngadīgo lietu nodaļa apsekojusi 42 veikalus, pārbaudot alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecību nepilngadīgajām personām, informējusi veikalu administrāciju par "Alkoholisko dzērienu aprites likuma 6. panta otro daļu", "Alkoholisko dzērienu aprites likuma 14. pantu", "Enerģijas dzērienu aprites likuma 5. pantu" un "Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likuma 14. panta devīto punktu". Pārkāpumi nav konstatēti.


Tuvojoties gadumijai, no 2021. gada novembra līdz decembrim organizēti preventīvi reidi, lai pārbaudītu, kā tiek ievērots likums par pirotehnisko izstrādājumu apriti. Pārbaudes laikā 9 tirdzniecības vietu administrācijas informētas par "Pirotehnisko izstrādājumu aprites likuma" 4.nodaļas 12.panta trešo daļu un 9.nodaļas 27.pantu.


2021. gada 4.ceturksnī saistībā ar būvju patvaļīgu apzīmēšanu LPPP darbinieki veica preventīvus pasākumus, apsekojot objektus, uz kuriem mēdz parādīties jauni ķēpājumi.


Regulāri apsekoti sabiedriskie objekti: stacija, Liepājas Olimpiskais centrs, Liepājas Sporta manēža, Liepājas ledus halle, koncertzāle "Lielais dzintars", Rožu laukums, Sociālais dienests, Veco ļaužu māja, Centrālā Zinātniskā bibliotēka, stadioni un izglītības iestādes.


Pastiprināta uzmanība pievērsta arī pludmalei un jūrmalas parkam, sakarā ar suņu palaišanu bez pavadas un izvešanu peldvietās. Regulāri apsekots skeitparks un bērnu rotaļu laukumi sakarā ar nepilngadīgo pārkāpumiem. Patruļu grafiki regulāri tiek aktualizēti, iekļaujot pastiprinātai apsekošanai jaunizbūvētos un atjaunotos infrastruktūras objektus kā Roņu iela, "Pūt, vējiņi", Zirgu sala, u.c.


Pēc Sociālā dienesta un Bāriņtiesas lūguma regulāri apsekotas arī iespējami nelabvēlīgās ģimenes.


Patruļām pilsētā vakara un nakts stundās norīkoti papildu darbinieki. Patrulējošiem darbiniekiem nodoti 24 izsaukumi un pārtraukti vairāki likumpārkāpumi. Atpūtas vietās, kur pulcējas lielāks apmeklētāju skaits (Juliannas pagalma apkārtne, promenāde un pludmales kafejnīcas), apsekotas pastiprināti un, sadarbībā ar Valsts policiju, izveidotās speciālās patruļas nedēļas nogalēs nakts stundās promenādes un Juliannas pagalma apkārtnē darbu turpināja līdz oktobra beigām. Papildus ikdienas darbam regulāri veikta arī iekšējo ūdeņu makšķernieku kontrole.


Pārtraukti vairāki kautiņi un laupīšanas mēģinājumi, palīdzēts cilvēkiem bezpalīdzīgā stāvoklī kā uz ielas, tā arī viņu dzīvesvietās, palīdzēts bērniem, kas noklīduši un apmaldījušies. Pasargāti bērni no stipri iereibušiem vecākiem, kuri nespēj par viņiem parūpēties, palīdzēts vardarbībā cietušajiem bērniem, informējot Bāriņtiesu. Sniegta palīdzība vairākām personām sakarā ar iespējamām psiholoģiskas dabas problēmām. Sniegta palīdzība Liepājas Sabiedriskā transporta kontroles un sabiedriskā transporta darbiniekiem, Valsts policijas darbiniekiem, tiesu izpildītājiem, u.c. dienestiem.


Pašvaldības policijas ikdienas pienākumu veikšanu ietekmējusi "Covid-19" pandēmija. Regulāri kontrolēta "Covid-19" likuma ievērošana, pievēršot uzmanību arī izklaides vietām un to darba laikiem. Veikti kopīgi reidi ar Valsts policijas darbiniekiem.


Koordinēta no Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkuma centra saņemtā inventāra izdalīšana Liepājai un Dienvidkurzemes reģionam (maskas un "Covid-19" paštesti izglītības iestādēm, sociālajos aprūpes centriem).


2021. gada 4.ceturksnī veiktas 1245 pārbaudes Liepājas sabiedriskās ēdināšanas sniedzēju vietās, tirdzniecības vietās, tirdzniecības centros un pakalpojumu sniedzēju vietās, lai kontrolētu "Covid-19" ierobežojumus. Pārbaudes tika veiktas arī 1706 sabiedriskā transporta vienībās. Kopumā par dažādiem "Covid-19" pārkāpumiem uzsākti 210 administratīvie procesi un izteikti 174 mutvārdu aizrādījumi.


Oktobrī saņemta projekta "Only safe!" ietvaros iegādāta operatīvā apvidus automašīna, kuru Pašvaldības policijas darbinieki lieto ikdienā.


Atkārtoti izsludināts digitālo rāciju sistēmu iepirkums.


(No LPPP priekšnieka atskaites pašvaldībai)