Grāmatas vāka vizuālais noformējums. Mākslinieks: Emīls Garjānis.


Svarcelšanas sporta vēstures entuziasts Uldis Novickis atskatās uz Liepājas stiprajiem vīriem, kuru spēks un panākumi bija jūtami gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Tie bija aizrautīgi cilvēki, kas mērojās spēkiem savā starpā un attīstīja savu fizisko spēku, rādot paraugu citiem, portālu informēja izdevniecības "Latvijas mediji" mārketinga speciāliste Maija Hvorostjanaja.

No cara laika līdz mūsdienām – tās ir personas, atmiņas, notikumi, vietas un fakti, ko apstiprina to laiku prese, arī dokumenti un fotogrāfijas. Mēģinot restaurēt sen aizmirsto vīru darbus un rezultātus, radies šis veltījums Liepājas un Latvijas smagatlētikai. Un, to aplūkojot, pavisam droši var teikt – bija, ir un būs mums stipri vīri!

"Kad tas notika, smagatlēti, tāpat kā pārējie liepājnieki, noraizējušies gaidīja turpmāko notikumu attīstību. Ilgi jau gaidīt nevajadzēja. 1940. gada jūnijā prese sāka cildināt PSRS svaru cēlāju Kucenko, Šatova un Mehanika sasniegumus. Jau jūlijā sporta laukumos visā Latvijā tā sauktā lielā sabiedrotā armija centās pierādīt savu pārākumu dažādos sporta veidos. Tiesa gan, Liepājas svaru cēlāji ar viņiem neielaidās. Nebija uzticības, ka sacīkstes notiks godīgi. Informācija uzticību neraisīja – visās sacīkstēs uzvara tika piešķirta PSRS komandām."

"Šajā grāmatā vēlos iepazīstināt lasītājus ar svarcelšanas sporta vēsturi, kā arī ar Liepājas stiprajiem vīriem, kuru spēks un panākumi bija jūtami arī Latvijas mērogā. Vīriem, kuri mērojās spēkiem savā starpā, spēkojās ar citu Latvijas pilsētu spēkavīriem un lika arī aiz pilsētas un valsts robežām skanēt Latvijas un Liepājas vārdam. Vīriem, kuri attīstīja savu fizisko spēku un rādīja paraugu citiem" Uldis Novickis.

Uldis Novickis ir Liepājas pašvaldības policijas priekšnieks un brīvajā laikā nodarbojas ar svarcelšanu.

Grāmatas noformējumā izmantoti attēli no autora privātā arhīva, kā arī Kazimira Dzievas, Valda Kalna, Alvja Kalvišķa, Evitas Ķudas, Aijas Ķudes, Viktora Pevko, Andra Šulca un Māra Šveiduka privātā arhīva.