Aizvadītajā nedēļā kāds Liepājas namu apsaimniekotājs vērsās dažādās iestādēs, lai noskaidrotu vienu jautājumu – drīkst vai nedrīkst sarīkot ārā pie mājas iedzīvotāju sapulci? Taču vienīgā institūcija, kas spēja sniegt nepārprotamu atbildi uz jautājumu izrādījās... Ministru kabinets. Valsts policija uz jautājumu reaģēja ar entuziasmu: "Vai gribat iesniegt sūdzību?", bet, saņemot atbildi "Nē, gribu rīkot sapulci un man jāzina, vai drīkst!", tik vien spēja, kā ieteikt vērsties pašvaldībā.

Taču, lai stāsta apsaimniekotāja pārstāvis pats:

"Labrīt, interesanta situācija – tā kā interneta portālos un dažādu ministriju mājaslapās norādīta dažāda informācija, radās jautājums, vai var ārtelpās organizēt sapulci līdz 25 cilvēkiem izsludinātajā ārkārtas stāvokļa laikā līdz 7. februārim. Tad nu sākās. Zvanu uz "Covid-19" tālruni un jautāju, šie atbild, ka nevar. Lūdzu, lai iedod rīkojuma punktu, kur tas rakstīts, nosaukt nevar. Saruna pie nekā nenoved, un izdomāju zvanīt uz pašvaldības policiju.


Tur uzreiz mani atšuj, saka lai zvanu 110, zvanu uz turieni, tur man atbild, ka rīkot nav vēlams, bet oficiāli arī neko nevar nosaukt,

piedāvā savienot ar "Covid-19" tālruni, atsakos, jo ar viņiem jau runāju. Tālāk piedāvā savienot ar Valsts policiju, piekrītu.

Runāju ar VP, pirmais jautājums jūs gribat ziņot par sapulci? Saku, ka nē, bet gribu zināt, vai varu organizēt. Atbildes nav, saka: lasiet likumus, lai zvanu uz Liepājas domi...


Mēs ieviešam ierobežojums, bet normas neviens nepārzina! Kā šādā situācijā iespējams informēt sabiedrību? Kā policija var kādu sodīt?!"

Skaidrībā neticis un noguris no šī "futbola", kad bumba bez rezultāta tiek mētāta no viena pie otra, namu apsaimniekotājs vērsies visaugstākajā instancē – Ministru kabinetā:


"Labdien! Vēlos noskaidrot, vai līdz 07.02.2021 ir atļauts ārtelpās organizēt sapulci līdz 25 cilvēkiem, ievērojot distancēšanos un citus piesardzības pasākumus. Lūgums atbildi pamatot ar rīkojuma Nr. un punktu. Diemžēl ne "Covid-19" tālrunis, ne Pašvaldības policija, ne Valsts policija atbildi uz šo jautājumu man sniegt nevarēja".

Un, lūk, beidzot skaidra atbilde: "Valsts kancelejā 2021. gada 14. janvārī saņemta Jūsu elektroniskā pasta vēstule par iespēju ārtelpās organizēt sapulci līdz 25 cilvēkiem.

Atbilstoši kompetencei Valsts kancelejā ir izvērtēts Jūsu elektroniskā pasta vēstulē minētais. Informējam, ka Ministru kabinets 2020. gada 30. decembrī ar rīkojumu Nr. 801 apstiprināja grozījumus Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojumā Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", kur 5.1. apakšpunkts ir izteikts jaunā redakcijā: atcelt un aizliegt visus publiskos pasākumus klātienē, tai skaitā uguņošanu un salūtu. Līdz ar to no 2020. gada 30. decembra līdz 2021. gada 7. februārim nav ļauts ārtelpās organizēt sapulces."