Lai cildinātu Latvijas zinātnes spēku un daudzveidību, Izglītības un zinātnes ministrija jau trešo gadu veido kalendāru par 12 mūsdienu Latvijas zinātniekiem un viņu sasniegumiem. Izcilu un inovatīvu pētniecību dažādās zinātnes nozarēs atklāj 12 kalendāra personības.

Liepājas Universitāte lepojas, ka janvāra mēneša jaunā zinātniece Latvijā ir Liepājas Universitātes asociētā profesore, Balss un runas izpētes laboratorijas vadītāja Baiba Trinīte. Kalendāra zinātnieku foto ir skatāmi arī izstādē, un tā šodien tika atklāta Liepājas Universitātē, informē LiepU galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.


Sveicot zinātnieci, Liepājas Universitātes rektore Dace Markus uzsvēra: "Mums ir labākie logopēdijas speciālisti Latvijā un mums akūti ir nepieciešama maģistrantūra logopēdijā – mūsu zinātnieki to var!"

Savukārt Baiba Trinīte atzinās: "Mēs, zinātnieki, esam ambiciozi, izvirzām lielus mērķus pētījumos. Taču svarīgs ir arī atbalsta moments. Ja atbalsta komanda ir ar tādām pašām ambīcijām, var paveikt lielas lietas."

Izstādes  "Zināt! Tas ir Latvijas dabā." atklāšanā piedalījās arī viesprofesore, Atēnu Nacionālās un Kapodistrija Universitātes Medicīnas skolas pasniedzēja un pētniece Marija Vlasopolus (Maria Vlassopoulos), kura strādā ar bakalaura līmeņa studiju programmas "Logopēdija" studentiem, kā arī, sadarbojoties ar Liepājas Universitātes vadošajiem pētniekiem, veic pētījumu.

 Tā kā izstāde ir ceļojoša, no šodienas, 30. septembra, līdz 15. oktobrim tā ir skatāma Liepājas Universitātes centrālās ēkas (Lielā iela 14) pirmā stāva vestibilā. Laipni lūdzam iepazīties ar Latvijas talantīgākajiem jaunajiem zinātniekiem!