Šodien, 29.martā, Liepājas Universitātes Studentu zinātnes un radošuma dienās notika Liepājas Universitātes Pedagoģijas un sociālā darba fakultātes Logopēdijas centra 16. zinātniski praktiskais seminārs "Pētījumi logopēdijā – studentu zinātniskie lasījumi".

Atklājot semināru, studiju programmas "Logopēdija" direktore Gundega Tomele atzīmēja: "Marts ir visskaistākais mēnesis gadā, jo tajā ir logopēdijas diena. Turklāt šodien vislielākais prieks ir par asociēto profesori Baibu Trinīti, kurai ir piešķirts gada logopēda tituls par būtisku ieguldījumu logopēdijas attīstībā."

Pateicoties par apbalvojumu, Baiba Trinīte bilda: "Es nekad neesmu vēlējusies būt priekšplānā, bet ir sanācis, ka es esmu tur nokļuvusi. Turklāt grūtākais darbs nav auditorijas priekšā, bet tas, ko darām vakarā pie datora. Studenti mums nāk katru gadu arvien vairāk, tas ir vislabākais novērtējums, un Gundegas Tomeles vadībā programma ir ieguvusi kuplumu, plaukumu un attīstību."

Baibu Trinīti sveica gan pirmkursnieki, gan absolventi, gan Liepājas Universitātes rektore Dace Markus, sakot: "Baiba ir jauka gan kā žilbinoša sieviete, gan zinātniece."

Turpinājumā savus pētījumus prezentēja desmit 4. kursa studentes. Zinātnisko darbu vadītāji, docētāji un studenti diskutēja par runas un valodas attīstību, tās traucējumiem un korekcijas iespējām dažādos vecumposmos - agrīnajā, pirmsskolas un skolas vecumā. Pasākumā, kas notika hibrīdformā, piedalījās studiju programmas "Logopēdija" visu kursu klātienes un neklātienes studenti, gūstot pieredzi pētījumu īstenošanā un rezultātu izplatīšanā, informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.