Šodien, 13. decembrī Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks uz tikšanos bija aicinājis laivas "Laurita 4” konstruktoru liepājnieku Uldi Atmatu, kura konstruētā laiva guvusi atzinību Maskavā.

Viņš ar savu konstruēto priekšpiedziņas ūdens motosporta laivu "Laurita 4” no 7. līdz 9. decembrim piedalījās trešajā starptautiskajā izstādē "Expopriority - 2011" Maskavā, kur guva plašu izstādes organizatoru un apmeklētāju uzmanību un atzinību.

Kā pastāstīja Uldis Atmata, izstādes organizatori bijuši ļoti gandarīti par viņa izgudrojumu un atzinuši laivu "Laurita 4” par lielāko izstādes notikumu. Uldis Atmata saņēmis visu trīs pasākuma galveno organizatoru atzinības rakstus, medaļas un kausu, tos piešķīra Krievijas Straptautiskās zinātniski tehniskās sadarbības nams, Krievijas izgudrotāju asociācija un Ukrainas delegācija, kura pārstāv Zinātniskā pamatojuma skolu.

Taču par savu vislielāko sasniegumu U. Atmata uzskata uzaicinājumu uz Pasaules lielāko laivu ražotāju izstādi Diseldorfā no 21. līdz 29. janvārim. Izstādes organizatori sola segt arī stenda izmaksas šajā izstādē.  Arī laivu konstruktori izrādījuši lielu interesi, bijuši arī 4-5 nopietni interesenti, kuri turpmāk sekos līdzi laivas aktivitātēm pavasarī ūdeņos.

Priekšpiedziņas laiva "Laurita 4” tapusi četru gadu laikā garāžā un šobrīd esot vienīgais eksemplārs pasaulē, stāsta laivas būvētājs, arī bijušais Eiropas čempiona kandidāts ūdensmotosportā Uldis Atmata. Laiva varot sasniegt pat ātrumu 160 km stundā. Laivas izgudrotāji cer to nākamvasar iemēģināt arī Liepājas ūdeņos.