Ar viesošanos Maskavā un Rīgā aktīvo izstāžu sezonu noslēgusi vienīgā pasaulē priekšpiedziņas laiva "Laurita 4" un tā veidotāji. Tagad - uz ūdens.

Jau informējām par Ulda Atmata un viņa konstruētās laivas "Laurita 4" panākumiem izstādē Diseldorfā. Nu sekojušas vēl divas izrādīšanās starptautiskā līmenī - "Archimedes" Maskavā un "Baltic Boat Show" Kīpsalā, Rīgā.
Bez apmeklētāju apbrīnas un biznesa kontaktiem Maskavā Uldis Atmats kā vienīgais no Latvijas pārstāvjiem saņēma apbalvojumus. "Laurita 4" ieguva  diplomu kā izstādes labākais rūpnieciskais paraugs, kā arī sudrabu medaļu kā izgudrojums.

Tagad plānā ir atsākt laivas testēšanu uz ūdens. Domāts to darīt Liepājas ezerā. Plašāka publika laivu darbībā varētu redzēt jūlija vidū, kad mūsu pilsētā notiks Eiropas čempionāta posms ūdensmotosportā. Ja viss ritēs gludi un negadīsies kādi defekti un avārijas, tad aktīvās sporta sezonas noslēguma "Laurita 4" dosies uz Lielbritāniju, lai mēģinātu sasniegt jaunu pasaules ātruma rekordu savā klasē.

Arī pārējie uzņēmuma "Nacri" un tā vadītāja Ulda Atmata izgudrojumi virzās uz priekšu. Rit investoru meklēšanas darbs. Kaut arī Eiropas Savienības fondi šeit dāsni atbalsta dažādas inovācijas, tomēr birokrātijas dēļ darbs šajā virzienā buksē. Tādēļ ir plāns paskubināt Latvijas Izgudrotāju biedrību, lai tā ir aktīvāka šajā jomā.