Uzņēmējs un konstruktors Uldis Atmats ar savu laivu "Laurita 4" atgriezies no starptautiskas izstādes "Boot Dusseldorf 2012", kas notika Diseldorfā.

Kā portālam pastāstīja Uldis Atmats, vizīte bijusi ļoti sekmīga, jo ir bijusi liela interese par vienīgo pasaulē priekšpiedziņas laivu "Laurita 4", kā arī nodibināti labi biznesa kontakti.

Viņš uzaicināts gan uz nākamā gada izstādi, gan arī piedāvāts piedalīties Lielbritānijā jebkurās R-1000 laivu klases sacensībā, lai labotu pasaules ātruma rekordu. Pašreiz rekords ir 167 kilometri stundā, bet tā kā "Lauritas 4" plānotais ātrums ir 160 km/h, tad ir visai liels pamats uzskatīt, ka izdodies sasniegt jaunu pasaules rekordu šajā klasē.

Domājams, pie stūres varētu sēsties kāds no "UPB Energy" komandas braucējiem. Pašlaik laiva gaida došanos uz nākamo starptautisko izstādi, kas martā notiks Maskavā, bet pēc tam tā tiks gatavota atkal nolaišanai uz ūdens. Pagājušā gadā izmēģinājumu laikā saplīsa motors, kurš tagad jāsalabo, un tad varēs domāt par rekordiem, saka Atmats.

Diseldorfā vēl panākta vienošanās par jauna veida ūdensvelosipēdu izgatavošanu. Revolucionārās, viegli izjaucamās un saliekamās, ierīces sauksies "Svetlana", un vācieši pasūtījuši jau astoņas tādas. Atmats cer, ka vasarā pirmais prototips būs jau gatavs.

Vēl liepājnieka padomā ir jauna veida iekšdedzes dzinējs automašīnām, kurš būtu lētāks un 20-40 procentus ekonomiskāks nekā pašreizējie dzinēji. Kā redzams, šobrīd Uldim Atmatam darbu pilnas rokas, jo bez pamatdarba – dažādu metāla konstrukciju izgatavošanas – radoši un intensīvi jāstrādā pie trīs inovatīvām lietām – ātrumlaivas, ūdensvelosipēda un iekšdedzes dzinēja.