Jau rakstījām, ka uzsākta Liepājas Reģionālās slimnīcas Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļas ūdens procedūru telpu renovācija, tās nav remontētas kopš slimnīcas uzcelšanas.

Kā portālu informēja slimnīcas valdes loceklis Andris Vistiņš, remontdarbi tiek veikti, izmantojot slimnīcas finansiālos resursus. Līguma summa ar PVN ir Ls 59 197.

Renovācijas laikā tiks atjaunoti koridori un procedūru telpas – pērļu vannas, zemūdens masāžu, minerālūdens vannu, Šarko dušas un cirkulārās dušas telpas. Šarko dušas telpā tiks nomainīta arī ūdens padošanas konsole, kā arī uzlikta jauna cirkulārā duša. Telpu plānojums nemainīsies, bet tiks ieliktas jaunas durvis, izlīdzināts un nomainīts grīdas segums, krāsotas un līdzinātas sienas un nomainīti griesti, kā arī savesta kārtībā elektroinstalācija. Tiks sakārtota arī kanalizācijas sistēma.

Darbus plānots pabeigt divu mēnešu laikā. Renovācijas darbus veic SIA  "UPTK", kas uzvarēja iepirkuma konkursā.

Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļas darbība, izņemot ūdens procedūras, remonta laikā netiks pārtraukta, tāpēc slimnīca aicina apmeklētājus būt iecietīgiem un saprotošiem.

Šarko duša, zemūdens masāža, minerālūdens vanna ir vienas no iecienītākajām ūdens procedūrām, kuru ārstniecisko efektu novērtējuši ne tikai liepājnieki, bet arī tuvāku un tālāku novadu iedzīvotāji.

Fizikālās terapijas ārste Ingrīda Jakovicka saka, ka ūdens ir labs siltuma nesējs un katra procedūra rada ādas sasilšanu, apsārtumu un labu vispārējo sajūtu, mundrumu. Piemēram, Šarko duša mazina nogurumu, tonizē nervu, sirds – asinsvadu un elpošanas sistēmu, uzlabo vielmaiņu, skaidro ārste. Savukārt zemūdens masāža ir viena no procedūrām, kuru var izmantot arī bērni, sākot no desmit gadu vecuma. Zemūdens masāža galvenokārt iedarbojas uz nervu sistēmu. Tā labvēlīgi ietekmē arī sirds un asinsvadu sistēmu, uzlabo vielmaiņu, stimulē asinsrades sistēmu, paaugstina hemoglobīna un eritrocītu līmeni. Zemūdens masāža iedarbojas arī uz locītavām un īpaši labvēlīgi ietekmē muskuļus, tāpēc to pielieto gandrīz pie visām saslimšanām, arī pie aptaukošanās un celulīta.

Minerālūdens vannām nodaļā izmanto minerālūdeni, kas iegūts no bijušās Liepājas sanatorijas urbuma. Tas ir ar tādu minerālu koncentrāciju, kāda reti sastopama. Minerālūdens satur bromu, hlorīdu, jodu, kalciju, magniju un ir vienīgais šāda sastāva un koncentrācijas minerālūdens Latvijā, uzsver ārste. Tas ārstē locītavu un vielmaiņas saslimšanas, palīdz osteohondrozes un radikulīta slimniekiem, stiprina nervu sistēmu un palīdz atbrīvoties no stresa.