Kā liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas dati,  šodien Liepāja vārda dienu svin 317 Uldi, 6 Ulvji, 80 Sandi un 33 Sandiji.

Šodien vārda dienā sveicam Rīgas Tehniskās Universitātes topošo doktorantu Sandi Dejus.

Vai tu esi liepājnieks?
Esmu liepājnieks sirdī un miesā. Dzīve piespiedusi daudz uzturēties arī Rīgā – strādāju mācos tur. Puse dzīves Rīgā, puse – Liepājā.

Vai esi Liepājas patriots?
Domāju, ka jā. Vienmēr uzsveru, ka esmu liepājnieks. Citi izsmej par platajiem "ē" (smejas). Tomēr Liepājā ir sava aura, ne tāda kā Rīgā. Jau sešus gadus sanāk dzīvoties pa Rīgu, bet ilgāk par divām nedēļām tur nespēju uzturēties.

Ko pašlaik studē?
Pabeidzu maģistrantūrā siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas, tagad stāšos doktorantūrā. Stājos, jo gribas uzzināt ko jaunu un sarežģītāku par savu specialitāti. Un, iespējams, no iegūtajām zināšanām izveidot vai izgudrot kaut ko pašam. Līdz ko cilvēks apstājas un pārtrauc sevi pilnveidot – tā sāk iesūnot un sākas rutīna, kas noved pie pelēcības.  Pirms sāku studēt, bija trīs izvēles, kur turpināt mācības – par inženieri, pavāru vai aktieri. Inženieris vinnēja (smejas). Jau desmit gadus strādāju savā specialitātē. Sākumā raku tranšejas, 18 gados jau sāku rasēt.

Kā pavadi brīvo laiku?
Atkarībā no gadalaikiem. Vasarā braucu ar motociklu, patīk ūdens slēpošana. Šovasar jauns hobijs nācis klāt – skrituļslidošana. Pagaidām esmu pamatīgs amatieris, līdz ar to rokas un kājas jau sasistas. Vēl arī satiekos ar draugiem un reizēm palutinu sevi ar dīvānu un televizoru.

Bez kā nevari iedomāties savu ikdienu?
Draugiem un ģimenes. Mūsdienu darba ritms neļauj izdzīvot arī bez datora un auto.

Kādā noskaņā parasti paiet tavas vārda dienas?
Neesmu nekāds lielais svinētājs. Parasti svinu dārzā ar ģimeni un labākajiem draugiem.

Kāda veida dāvanas tev patīk saņemt?
Interesantas un reizē arī jocīgas. Vairākas reizes man ir dāvinātas atmiņu klades ar fotogrāfijām, kurās apkopoti dažādi manas dzīves interesantākie brīži. Tās man ļoti iet pie sirds.

Ko novēli tiem, kas šodien arī atzīmē vārda dienas?
Novēlu no visa pa drusciņ! Laba daudz nevajag.