Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, šodien vārda dienu svin 86 Elzas un neviena Iliziana. Dzimšanas dienā sveicam Herbertu Erbu.

Viņš dekoratīvās mākslas meistars un Liepājas Universitātes pasniedzējs.

Jau kopš 7.septembrī Liepājas muzejā K.Ukstiņa ielā 7/9 ir iespēja apskatīt mākslinieka Herberta Erba radošo darba izstādi „Mans ceļš stiklā”, kas veltīta mākslinieka apaļajai jubilejai. Lielākā daļa izstādīto darbu atspoguļo laika periodu, kad Herberts Erbs dzīvoja un strādāja Līvānos. Mākslinieks stāsta: „Ja jāmin radošākais posms manā dzīvē, tad tas noteikti bija, strādājot Līvānu stikla fabrikā. Katru nedēļu bija jāizdomā jauni produkti, jānāk ar jaunām idejām.”

Ikdienā Herberts Erbs strādā Liepājas Universitātē, līdz ar to viņa mākslinieciskās nodarbes nedaudz ir atvirzījušās otrajā plānā. „Kā saka, laimīgs ir mākslinieks, ja viņš ar savu mākslu var izdzīvot. Diemžēl realitāte ir tāda, ka tikai ar mākslu šajos laikos izdzīvot nevar - tad ir jābūt ļoti izcilam, pasaulē pazīstamam un pieprasītam māksliniekam. Mans pamata darbs šobrīd ir Liepājas Universitātē – vienmēr patikuši jauni, radoši cilvēki. Esot starp jauniešiem, pašam nav laika novecot! Strādājot par pedagogu, katru mīļu brīdi ir jāpapildina savas zināšanas, jo vienmēr jābūt gatavam atbildēt uz studentu jautājumiem. Tā teikt, jābūt kaujas gatavībā!”
Mākslinieks Herberts Erbs padalās arī ar saviem hobijiem: „Labprāt pavadu savu brīvo laiku aktīvā atpūtā – braucu ar velosipēdu un spēlēju galda tenisu.”

4.oktobrī pulksten 17 muzejā K.Ukstiņa ielā 7/9 būs iespēja vērot Herberta Erba paraugdemonstrējumu vitrāžas izgatavošanā. Pats mākslinieks dalās savās pārdomās par gaidāmo pasākumu: „Mani pierunāja Liepājas Muzeja pedagogi, ka vajadzētu nodemonstrēt, kā notiek vitrāžas izgatavošanas process. Tad nu es centīšos visus iepazīstināt ar vitrāžas izgatavošanas tehniku. Man atvēlētais laiks ir viena stunda, bet tas ir pārāk maz, lai parādītu visu vitrāžas izgatavošanu, tāpēc demonstrācija būs ar dažām jau iepriekš sagatavotām lietām. Nedaudz vēlos iesaistīt arī klātesošos un došu iespēju pamēģināt nogriezt loksni stikla, izmēģināt, tā teikt, pašus pamatus! Bet, ja kādam būs papildus interese un nepieciešamība, droši varēs griezties pie manis, padomu neliegšu!”

Mākslinieks Herberts Erbs novēl visiem šodienas svētku svinētājiem: „Jauki pavadiet savu vārda un dzimšanas dienu! Galvenais veselību, možumu un radošu garu! Lai viss iedomātais piepildās!”