Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 233 Danieli, 139 Dāvji, 115 Dāvidi, 73 Danielas un 12 Dānieli. 

Vārda dienā sveicam Danielu Silu.
Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!

Esmu strādājoša studente, kurai lielākā daļa dienas paiet ārpus mājām. Tādēļ šobrīd mans hobijs ir gulēšana dīvānā un televizora skatīšanās. Tā kā lielāko daļu laiku pavadu Rīgā, tad tajās retajās reizēs, kad aizbraucu uz Liepāju pavadu laiku ar draugiem un, protams, apciemoju savu ģimeni. Sevi varētu raksturot kā cilvēku ar labu humora izjūtu, esmu izpalīdzīga un mērķtiecīga. Viens no maniem vaļaspriekiem ir kultūras pasākumu apmeklēšana, tādēļ diezgan bieži apmeklēju teātri.

Kā nolēmāt savu dzīvi saistīt ar medicīnu?
To, ka studēšu medicīnu, izlēmu jau astotajā klasē. Mamma mani pamudināja, es sāku interesēties par medicīnu un man iepatikās. Tā īsti nekad neesmu domājusi, kāpēc tieši medicīna un nekas cits, bet, ja jau esmu tikusi līdz ceturtajam kursam, tad laikam esmu īstajā vietā.

Kas jums darbā sniedz vislielāko gandarījumu?
Vislielākais gandarījums ir sirsnīgi pateikts „paldies!” no pacientiem. Tas vienmēr ir patīkami un spēj uzlabot dienu.

Ja jums būtu iespēja tūlīt kaut ko mainīt veselības aprūpes sistēmā, kas tas būtu?
Šī ir tēma, par ko varētu runāt mūžīgi un nekad nevienam nebūtu kopīga viedokļa, kas būtu jāmaina. Manuprāt ir jāmaina valdības attieksme pret medicīnu un medicīnas personālu kā tādu. Mūsu augstākstāvošie būtu „jāizglīto” šajā jautājumā. Jāparāda mūsu darbs un ikdienas slodze. Tad varbūt viņi saprastu, ka atalgojums par mediķu darbu ir smieklīgi zems. Kā arī svarīgs jautājums ir par medicīnas personāla trūkumu reģionālajās slimnīcās, kuru būtu steidzami jārisina. Šeit varētu uzskaitīt simtiem lietu, kas būtu jāmaina un tāpat nebūtu gana.

Kas pēdējā laikā ir atstājis uz jums īpaši spilgtu iespaidu?
Nu jau vairāk kā pusotru gadu strādājot medicīnā, uz mani ir grūti atstāt iespaidu. Vislielākos brīnumus es redzu tieši darbā.

Vai ir kas tāds, kā pietrūkst no Liepājas?
Jā, ir divas lietas, ko nekādi nevar atgādāt no Liepājas uz Rīgu un tās ir Liepājas jūrmala un vējš. Atbraucot uz Liepāju, nekad nebūs pilnīgs klusums, vienmēr būs dzirdamas jūras šalkas un vējš. Pastaigājoties pa Liepājas parku, dievinu klausīties jūrās šalkās.

Ko gribētos paveikt, bet šobrīd nepietiek laika vai resursu?
Ar vīru gribētos aizbraukt medusmēnesī kaut kur ārpus Latvijas, bet diemžēl šobrīd tam nav laika.

Kas vislabāk raksturo nu jau aizgājušo gadu?
Man 2015.gads paliks atmiņā ir ļoti silto ziemu.

Kā vislabāk ziemā izklaidēties svaigā gaisā?
Diemžēl šogad ziema mūs nepagodina ar biezu sniega kārtu, bet es labprāt šļūktu ar ragaviņām no kalna kā bērnībā, vai arī iemācītos slēpot.

Kā vislabāk sagaidīt Jauno gadu?
Šampanietis, brīnumsvecītes, salūts un galvenais laba kompānija. Šis ir mans Jaunā gada „kokteilis”, bet katram jau savas tradīcijas, kuras vajag piekopt.  

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Lai viss ko vēlies – piepildās,
Lai viss ko dari – izdodas,
Lai viss ko dari – sasniedzams.
Bet nekad nav lai tā, ka nav nekā.

Galvenais šodien neaizsvinēties, jo rīt taču vēl vieni svētki, kas jāsvin.

Laimīgu visiem Jauno 2016.gadu!