Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, Liepājā šodien vārda dienu svin 115 Evelīnas, bet neviena Mētra un Aurēlija.

Šodien dzimšanas dienā sveicam topošo datorsistēmu tehniķi un mācību uzņēmuma "PortretFoto" fotogrāfu Arturu Klaivu.

Pastāsti, ko dari ikdienā!
Mācos Liepājas Valsts tehnikumā par datorsistēmu tehniķi, šobrīd 2. kursā – tā ir mana skolas ikdiena. Varētu teikt, ka esmu pārdevis dvēseli savam vaļaspriekam – fotografēšanai, kas aizņem pārējo brīvo laiku. Kopā ar vēl vienu fotografēšanas entuziasti, manu kursa biedreni, šo hobiju esam pārvērtuši par mācību uzņēmumu "PortretFoto".
Nesenākais notikums, kurā mūs varēja vērot darbībā bija 13. februārī tirdzniecības centrā "Ostmala", kur "Liepājas Valsts tehnikums" sadarbībā ar "Junior Achievement – Young Enterprise" Latvija organizēja Kurzemes Reģionālo skolēnu mācību uzņēmumu Valentīna dienas gadatirgu.
Lielākais sasniegums no uzņēmuma puses ir brauciens 24.februārī uz Beļģiju, kur vairāku dienu garumā notiek tikšanās ar citiem mācību uzņēmumiem – tas ir Eiropas "Comenius" projekta ietvaros.

Cik ilgi darbojas jūsu uzņēmums?
Kopš pagājušā gada oktobra.

Kā radās ideja veidot uzņēmumu un tieši ar šādu nosaukumu?
Ideja par uzņēmumu radās jau diezgan sen, tomēr tikai pagājušā gada oktobrī saņēmāmies un ar savu biznesa ideju devāmies pie skolotājas Ingas Vasermanes, kura ir atbildīga par skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) darbību mūsu skolā, un palīdzēja mums ar uzņēmuma izveidošanu. Inga Vasermane vēl joprojām palīdz un atbalsta mūs ikvienā dzīves situācijā, tāpēc arī mīļi esam šo skolotāju iesaukuši par "SMU SIA "PortretFoto" mammu".
Ar nosaukumu gan gāja raibi. Bija pat ļoti daudz variantu, tiesa, visi muļķīgi, līdz kādā brīdī galvā ieskrēja vārdu salikums – portretfoto.

Ar ko vēl nodarbojies savā brīvajā laikā?
Aizraujos ar datorgrafiku, veidoju mājas lapas, logo un tamlīdzīgas lietas.

Vai pēc studijām arī savu dzīvi vēlies saistīt ar fotografēšanu?
Visdrīzāk, ka ar fotografēšanu vai datorgrafiku. Vairāk aizrauj tieši mākslinieciskās lietas.

Kā fotografēšana kļuva par tavu aizraušanos?
Pats par to esmu domājis un īstenībā grūti pateikt. Viss sākās ar "ziepju trauciņiem" – patika viskautāko fotografēt. Uzreiz pēc pamatskolas beigšanas no izlaidumā dāvinātās naudas sev uzdāvināju spoguļkameru un tagad jau ir pusotrs gads, kopš daru to augstākā līmenī.

Ko tev visvairāk patīk fotografēt?
Tie noteikti ir cilvēki, sabiedrība – man patīk tieši kontakts ar cilvēkiem.

Kur iedvesmojies?
No interneta, dažādiem fotogrāfu forumiem, daudz esmu apguvis pašmācības ceļā no redzamajiem video www.youtobe.com.

Kas tevi pozitīvi uzlādē?
Apkārtējie cilvēki – ja viņi ir tikpat dulli, kā es, tad pavisam noteikti būšu pozitīvs un atvērts!

Kā plāno atzīmēt savu svētku dienu?
Savā 18. dzimšanas dienā būšu Beļģijā, dzīvošu kādā beļģu viesģimenē, kur varbūt nedaudz atzīmēšu šo dienu, bet pēc tam noteikti svinēšu kopā ar māsu 6.martā, kurai tad ir dzimšanas diena!

Tavs novēlējums!
Tuvojas pavasaris. Vēl pavisam nedaudz ir jāiztur, jāsaglabā prieks, jāiet uz priekšu ar smaidu sejā, jo drīz jau būs vasara! Novēlu saglabāt dzīvesprieku!