Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 225 Artūri un 124 Arti. Dzimšanas dienā sveicam Ilzi Kvederi.

Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!
"Es kā luksofora gaismas mainos... mainos katru brīdi!" Tikpat mainīga, neprognozējama ir arī mana ikdiena. Mans rīts sākas pulksten 6, ceļos ar pirmajiem Rīgas gaiļiem. Izvingrojos un braucu uz televīziju, uzpucējos, un dodos uz krāsaināko vietu Rīgā – Rīgas Centrāltirgu – teikt "Labrīt, Rīga TV24 skatītāji!" Gadās, ka vietējie zemnieki uzdāvina kādu brokastu našķi (zemenes, piparmētru sieru un tamlīdzīgi.) vai pasniedz ziedu buķeti – lūk, tik skaists ir mans rīts! Labestīgo un vienkāršo cilvēku burvība, mani ieved rosīgajā dienā. Darba dienā, kurā tiek realizēti projekti, veidoti scenāriji, vadīti pasākumi un vienkārši baudīti mirkļi!

Kā nonācāt līdz darbam televīzijā?
Nekad nebiju sapņojusi strādāt televīzijā. Tā sanāca... Bet jāatzīst, ka esmu daudz iemācījusies, jauni atklājumi un praktiskās mācību stundas vēl tikai priekšā. Kā es iepazinos ar RīgaTV24? Man piedāvāja vadīt kulinārijas raidījumu "Gatavošanas skola ar Māri Astiču". Piekritu!

Tagad ar restorāna Le Dome pavāriem esam jau sastrādājušies un kopā ar RīgaTV24 radošo sastāvu esam laba komanda.

Kurš ir jūsu iemīļotākais raidījums? Kāpēc?
Noteikti „100g kultūras” raidījums "Nacionālie dārgumi" un "Personība". Kāpēc? Tāpēc, ka tas ir par mums – Latviju un latviešiem.

Kas jums savā darbā sagādā vislielāko gandarījumu?
Prieka dāvāšana citiem! Patiesībā tikai prieka pēc mēs dzīvojam – dzīvības jeb dzīvesprieka dēļ.

Kas jums pietrūkst no Liepājas, esot prom?
Pietrūkst fizisks plašums, jo Rīgā grūti ir palikt vienam, es pat teiktu, neiespējami. Bet Liepājā ir jūra.. Parki. Pietrūkst Liepājas maģijas! Vienmēr saku, ka Rīga ir iespēju pilsēta, bet Liepāja – iedvesmas.

Vai jums ir kāda īpaša aizraušanās?
Jā, ir! Cilvēku vērošana – mēs patiešām esam apbrīnojams, unikālas un fascinējošas būtnes!

Bez kā jūs nevarat iesākt savu rītu?
Nespēju veiksmīgi iesākt dienu, ja nepasakos par tām Dieva dāvanām, kuras jau ir manā dzīvē. Pasakos par iespējām, cilvēkiem manā ceļā, pasakos par pasauli.

Ja jums jāizvēlas trīs lietas vai parādības, kas vislabāk raksturo Liepāju, kuras tās būtu? Kāpēc?
Liepāju manā skatījumā raksturo, liepājnieki, Liepājas Teātris un, protams, vējainā jūrmala ar kliedzošo kaiju simfoniju.

Kam noteikti ir jābūt līdzi, lai pavadītu dienu pie jūras?
Lieliskam sarunu biedram. Vai arī labam garastāvoklim!

Kādu redzat sevi pēc pieciem, desmit gadiem?
Ui, šis ir sarežģīts jautājums... Ņemot vērā manu dienas ritmu, viss tik strauji plūst un mainās. Bet vienu zinu, pēc pieciem, desmit vai divdesmit gadiem es dzīvošu mierā un harmonijā!

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Viena no skaistākajām dzīves balvām ir tā, ka, palīdzot otram, cilvēks palīdz sev. (Č.D.Vorners)

Novēlu savu svētku dienu pavadīt dāvājot, nevis sagaidot dāvanas! Esiet laimīgi!

Vārda dienā sveicam Arturu Klaivu.
Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Ikdiena paiet strādājot pilnīgi ne savā profesijā, bet šķiet, ka mūsdienās tas nav nekas neparasts. Brīvajos brīžos cenšos veltīt laiku sev un fotogrāfijai, taču pēdējā laikā tas ir arvien sarežģītāk, tomēr foto vienmēr paliek prioritāšu saraksta augšgalā.

Vai atceraties pirmo reizi, kad fotografējāt?
Tā liktenīgā pirmā reize varētu būt apmēram pirms gadiem desmit, kad lēnām saku saslimt ar foto un nekas nepalika neiemūžināts.

Kas ir vislabākās tēmas vai modeļi fotogrāfijām?
Labāko modeļi nav, ja vien neskaita kucēnus un mazus bērnus, kuri vienmēr ir piemīlīgi un gandrīz vienmēr rezultātā ir labas bildes.

Kura ir Liepājas fotogēniskākā vieta?
Tā noteikti būs jūra apmēram stundu pirms saule pazūd aiz horizonta – trakoti labs laiks, lai fotografētu.

Kas šovasar noteikti jāpaveic?
Šovasar noteikti jāatpūšas!

Šobrīd cenšos neko neplānot, lai nebūtu jāatduras pie tā, ka nekas no plānotā nav paveikts – tāpēc vienīgais plāns pagaidām ir atpūsties un baudīt Liepājas vasaru.

Kā vislabāk atpūsties?
Ja neskaita dažas obligātās atpūtas dienas, kad pat īsti no gultas neizlienu, tad labākā atpūta laikam vienmēr ir bijusi un vienmēr būs ārpus pilsētas, pie dabas ar draugiem un grilu. Taču nekad neatsakos no kāda autosporta pasākuma apmeklēšanas.

Kas pēdējā laikā atstājis uz jums spilgtu iespaidu?
Grūti pateikt – iespaidu ir ļoti daudz, taču tie ir mazi un lielu "efektu" nedod.

Vai ir kāda vieta, uz kuru gribētos aizceļot? Kāpēc?
Tā varētu būt kāda mazapdzīvota vieta, kuru nav sabojājusi civilizācija un modernās tehnoloģijas. Vietu, kur visi dzīvo pēc dabas principiem un neuztraucas par telefona bateriju, kas vienmēr nosēžas un televīzijas programmu, kurā nekad nekā interesanta nav, ko redzēt.

Tuvojas Līgo svētki. Vai jums ir kādas īpašas tradīcijas?
Īpašu tradīciju nav – pēdējā laikā sanāk svinēt kā sanāk, jo parasti Līgo svētku plāni top pēdējā brīdī, tāpēc izbaudu svētkus tādus, kādi nu tie ir sanākuši.

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Uzvilkt siltas zeķes un gaidīt kad pienāks vasara, baudām dzīvi un viens otru!