Vairāk nekā trīsdesmit treneri parakstījuši atklātu vēstuli, kurā pauž sašutumu par domnieku Hadaroviča un Miloslavska publiskiem izteikumiem, ceļot neslavu sporta skolai.

Jau iepriekš izplatītajā aicinājumā medijiem, bija teikts: "Mēs, Liepājas kompleksās Sporta skolas treneri, vairs nevaram samierināties ar to, ka divi gļēvuļi, Liepājas pilsētas domes deputāti Jurijs Hadarovičs un Romans Miloslavskis, kuri, mūsu skatījumā, vēl aizvien atrodas savos amatos tikai pārpratuma pēc, izplata medijos melīgu un sagrozītu informāciju par mūsu pilsētā notiekošo un ceļ neslavu Liepājā dzīvojošiem un strādājošiem cilvēkiem."

Šā iemesla dēļ izglītības metodiķe Karina Šarkova, treneri Jeļena Rieksta, Irina Daņilova un citi otrdien, 6.septembrī, skolas telpās Rīgas ielā 8 bija sasaukuši preses konferenci, kurā piedalījās ne tikai treneri, bet arī skolas audzēkņu vecāki.

Trīs no viņiem – Valērijs Burikovs, Aleksejs Solovjovs un Kristīna Auziņa – bija no tiem, kuri martā bija parakstījuši vēstuli domes priekšsēdētāja vietniekam Jurijam Hadarovičam, paužot, ka "jau ilgstošu laika periodu tiekam psiholoģiski ietekmēti no Liepājas Kompleksās sporta skolas direktora un Liepājas pilsētas domes deputāta Nauma Vorobeičika puses". Vorobeičika darba stils un metodes vēstulē raksturotas kā "meli, intrigas un iebiedēšana, kas tiek izmantoti viņa personīgo interešu labā".

Vēstulē arī stāstīts, ka Vorobeičiks cenšas sanaidot trenerus, tiem, kuri viņam nepiekrīt, pasliktina darba apstākļus, apvaino un pazemo citu klātbūtnē, atklāti aģitē vecākus, lai bērni pāriet pie cita trenera, draud, ka bērni tiks no skolas atskaitīti, ja to nedarīs.

Preses konferencē Burikovs, Solovjovs un Auziņa apliecināja, ka nav iedziļinājušies šīs un vēl vienas vēstules saturā, ko parakstīt piedāvājusi trenere Jūlija Visocka, kas ieradusies pie vecākiem mājās vēlu vakarā, "kad liku bērnus gulēt" (Auziņa). Viņiem teikts, ka vēstulēs rakstīts pavisam kas cits – proti, lūgums kādai no audzēknēm iedalīt treniņu laiku, kam vajag pārējo bērnu vecāku piekrišanu. Izlasot internetā, ko parakstījuši, šie vecāki bijuši "vairāk nekā pārsteigti", un savus bērnus aizveduši pie citas treneres. "Neviens mūs nepārvilināja, mums vienkārši apnikuši skandāli," atzina Kristīna Auziņa.

Natālija Djomina, kuras meita Katja trenējas mākslas vingrošanā, atzina, ka "šādi uzbraucieni" skolas direktoram "ir ļoti nepatīkami", un noliedza, ka viņai būtu bijis kaut kas jāmaksā, lai meita varētu piedalīties sacensībās. "Mana meita ir piedalījusies nopietnos turnīros Krievijā, Bulgārijā, Baltkrievijā, Itālijā, Izraēlā, neesmu samaksājusi ne "kapeiku"." Meita par labiem rezultātiem pat saņēmusi pašvaldības prēmiju 120 eiro apmērā. Uz jautājumu, vai taisnība, ka daļu prēmijas bijis jāatdod skolas direktoram, ar smiekliem reaģēja arī pārējie zālē sēdošie.

Peldēšanas trenere Tina Korbane pauda sašutumu par partijas "Saskaņa" publiski sarīkotajām "razborkām". "Kāds sakars Agešinam [Valērijs, Saeimas deputāts, Kurzemes reģiona koordinators, parijas Liepājas nodaļas valdes loceklis] un "Saskaņai" ar Komplekso sporta skolu?! Vorobeičika darba devējs ir Sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš, bet viņa priekšnieks – Sesks!"

Karina Šarkova, skaidrojot, kāpēc sasaukta preses konference "Hadarovičs un Miloslavskis, glābjot savu ādu, nomelno citus", uzsvēra: "ja tā būtu kaut kāda tantiņa, bet to saka vicemērs!"