Sākot ar 3.maiju jebkurš uzņēmums Latvijā var pieteikt darbiniekus kopīgai vakcinācijai pret "Covid–19". "Tonus Elast" lēmumu par centralizētu darbinieku vakcināciju pieņēma jau februārī, tāpēc kolektīvās vakcinācijas iespēja tika izmantota nekavējoties, informē mārketinga direktore Ilze Rosicka.

Rūpes par darbiniekiem ir daļa no "Tonus Elast" politikas un sevišķi svarīgi tas ir pandēmijas laikā. Uzņēmums nodrošina transportu darbiniekiem nokļūšanai uz darbu un no darba tieši no un līdz mājām, lai nebūtu jāizmanto sabiedriskais transports. Ikdienā tiek ievēroti piesardzības pasākumi – ierodoties uzņēmuma teritorijā, gan darbiniekiem, gan viesiem tiek veikti ķermeņa temperatūras mērījumi, tiek izmantoti atbilstoši aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļi, kā arī visiem biroja darbiniekiem tiek nodrošināta iespēja strādāt attālināti. Tomēr, kā jebkuram ražošanas uzņēmumam, tā galvenais kodols ir tieši darbinieki ražotnē. Ražošanas darbs tiek organizēts tā, lai darbinieku plūsmas nesatiktos un iespējamā uzliesmojuma gadījumā ir iespēja saglabāt ražošanas jaudu.

Līdz šim uzņēmumā konstatēti septiņi pozitīvi "Covid–19" gadījumi, uz kuriem ātri reaģēts un slimības izplatība apstādināta. Šobrīd "Tonus Elast" ir īpaši svarīgi nodrošināt ražošanas jaudu, jo tiek novērots straujš pieprasījuma pieaugums eksporta tirgos, sevišķi Kazahstānā un Krievijā.

Pēc medicīnas pakalpojumu ierobežojumiem pagājušā gada otrajā pusē, šobrīd ir novērojama jomas atkopšanās un nepieciešamība atgūt nokavēto. Pieprasītākie produkti ir "Tonus Elast" kompresijas zeķes, kas tiek izmantotas veicot jebkāda veida ķirurģiskās operācijas. Ir novērots arī "Tonus Elast" ražoto stājas korektoru pieprasījuma pieaugums, kas, iespējams, radies dēļ šobrīd plaši izplatītās strādāšanas mājās, kur ne vienmēr ir iespēja nodrošināt ergonomiski pareizus apstākļus darbam.

Lai nodrošinātu uzņēmuma ražošanas darba nepārtrauktību, "Tonus Elast" sekos speciālistu ieteikumiem un organizēs pakāpenisku darbinieku vakcināciju. Uzņēmuma kolektīvs ar savu piemēru aicina arī citus uzņēmumus būt atbildīgiem un rūpēties par savu darbinieku un sabiedrības veselību.


"Tonus Elast" ir Latvijas uzņēmums, kas kopš 1995.gada ražo elastīgos medicīniskos izstrādājumus – sākot no saitēm, kompresijas zeķēm līdz pat sarežģītiem muguras balsta izstrādājumiem. "Tonus Elast" ir līderis šādu produktu ražošanā Baltijā. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 180 darbinieku. SIA "Tonus Elast" ietilpst "Olainfarm" grupā.