Liepājas Valsts tehnikums, piesaistot Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējumu, iecerējis īstenot vērienīgu attīstības un modernizācijas projektu.

Tajā, pēc aptuvenām aplēsēm, nepieciešamas 13 miljonu latu investīcijas, aģentūra BNS uzzināja Liepājas domē.

Liepājas domes deputāti ceturtdien nolēma konceptuāli atbalstīt profesionālās izglītības kompetences centra "Liepājas Valsts tehnikums" attīstības stratēģiju 2012.–2020.gadam. Deputāti nolēma arī paredzēt pašvaldības finansiālu atbalstu tehnikuma attīstībai 10% apmērā no ERAF piesaistītā finansējuma.

Pēc izglītības iestādes rekonstrukcijas paredzēts izglītības procesu veikt Ventspils ielas 51 un Vānes ielas 4 telpās, atsakoties no telpām Klāva Ukstiņa ielā 17/23 (bijusī Būvamatniecības vidusskola), nododot to Izglītības un zinātnes ministrijai.

Līdz ar to tehnikumu iecerēts izvietot ģeogrāfiski vienā vietā. Attālums starp ēkām Ventspils ielā 51 un Vānes ielā 4 ir aptuveni 200 metru. Blakus katram mācību un darbnīcu korpusam atrodas arī dienesta viesnīcas.

Liepājā pagājušogad martā, apvienojot Liepājas Būvamatniecības vidusskolu un Liepājas Tūrisma un tekstila skolu, izveidoja Liepājas Valsts tehnikumu. Mēnesi vēlāk tehnikumam pievienoja arī Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāles profesionālo vidusskolu. 2011.gada 1.septembrī Liepājas Valsts tehnikums ieguva kompetences centra statusu.

Liepājas Valsts tehnikums patlaban piedāvā iegūt profesionālo kvalifikāciju 27 dažādās specialitātēs dažādos profesionālās kvalifikācijas līmeņos.