Divu dienu garumā no 29. līdz 30. janvārim, PIKC “Liepājas Valsts tehnikums" norisinājās Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss “Biznesa Kanvu izaicinājums", kurā piedalījās profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi no visas Latvijas, informē  tehnikuma ārējo sakaru organizatore Madara Jaunciema.

Pirmajā konkursa dienā konkursa dalībnieki prezentēja savus izveidotos mājasdarbus par tēmu "Nākotnes profesija 2030", no kurām interesantākās nākotnes profesijas bija "Ķermeņa dizaineris", "Soft skills jeb cilvēciskais cilvēks" un Ogres tehnikuma komandas dalībnieki dalījās ar savu vīziju, kādas nākotnē būs viņu izvēlētās profesijas – namdaris, grāmatvedis un mežsaimniecības tehniķis.


AAS "Balta" apdrošināšanas reģiona klientu darījumu vadītāja Kristiāna Zvirbule lekcijas laikā pastāstīja, kā veidot veiksmīgu komunikāciju ar klientiem un pēc lekcijas, dalībnieki devās ekskursijā uz automatizācijas un vadības sistēmu ražošanas uzņēmumu "AE Partner". Dienas otrajā pusē, jaunieši izlozes kārtībā tika sadalīti jauktās komandās, un tika uzsākts darbs pie biznesa ideju izstrādāšanas. Šogad konkursa tēma bija: "Izmantojot biznesa idejas izstrādes metodi (Biznesa Kanvas) izstrādāt izglītības iestādes produkta piedāvājumu nākotnes darba spēkam nepieciešamo prasmju nodrošināšanai ... nozarē ... pilsētā."


Nākamajā dienā ar iedvesmojošu lekciju uzstājās "InPass" dibinātājs Raivis Ekšteins. Pēc lekcijas konkursanti devās atpakaļ uz savām darba vietām, lai turpinātu darbu pie konkursa uzdevuma. Konkursantu veikumu vērtēja žūrijas komisija – AAS Balta reģiona klientu darījumu vadītāja Kristiāna Zvirbule, Bērnu un jauniešu biedrības "Liepājas jaunie vanagi" vadītāja Līga Krēsliņa, Banka Citadele Liepājas filiāles vadītājs Toms Stārosts un InPass līdzdibinātājs Raivis Ekšteins. Pirms rezultātu paziņošanas, jaunieši devās ekskursijā uz Liepājas speciālās ekonomiskās zonas teritoriju. Pēc interesantās ekskursijas tika sveiktas labākās komandas:

Pirmā vieta –profesija "Vēja ģeneratoru uzstādītājs":
Annija Šīrante (Liepājas Valsts tehnikums)
Paula Tumpele (Liepājas Valsts tehnikums)
Elizabete Lapicka (Rīgas Valsts tehnikums)

Otrā vieta – profesija "5D printera operators":
Daina Brazdovska (Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums)
Līga Parfena (Daugavpils tehnikums)
Sandija Sergejeva (Rīgas Valsts tehnikums)

Trešā vieta –profesija "Antimobinga pedagogs":
Renāte Puriņa (Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola)
Enija Lācīte (Liepājas Valsts tehnikums)
Nadežda Dolgova (Jēkabpils Agrobiznesa koledža)

Par interesantāko izglītības iestādes produkta piedāvājumu žūrija atzina lopkopja perspektīvo profesiju "Kukaiņu audzētājs", kura uzdevums būs audzēt kukaiņus, kuri ir olbatumvielām bagāti un būs lieliski gaļas aizstājēji.
 
Vienlaikus ar konkursu tehnikumā norisinājās ESF projekta "Profesionālās izglītības iestāžu efektīva pārvaldība un personāla kompetences pilnveide" (Vienošanās Nr. 8.5.3.0/16/I/001) Profesionālās kompetences pilnveides seminārs uzņēmējdarbības nozarē "Uzņēmējdarbības ilgtspējas izaicinājums".

Foto - PIKC "Liepājas Valsts tehnikums"