Šodien, atzīmējot Latvijas ugunsdzēsības 147.gadadienu un Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, VUGD rīkoja atvērto durvju dienu visās daļās un posteņos.

Kā ierasts, visās ugunsdzēsēju nodaļās tika gaidīti ciemiņi, kuriem bija iespēja iepazīties ar ugunsdzēsēju un glābēju ikdienu, apskatīt glābēju tehniku, izmēģināt, cik sver ugunsdzēsēju inventārs, uzģērbt ugunsdzēsēju un glābēju kaujas tērpu un saņemt atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, kā arī nofotografēties ar ugunsdzēsējiem. Lai arī pie ugunsdzēsējiem laipni gaidīti visi interesenti, vislielākais prieks par ugunsdzēšeju depo apmeklējumiem ir tieši bērniem.

Jau ierasts, ka bērni no jaunieši no Liepājas izglītības iestādēm kopigi apmeklē ugunsdzēsējus. Par labu tradīciju arī kļuvis ugunsdzēsējus iepriecināt ar dziesmām, zīmējumiem un ziediem, kurus šogad sarūpēja Liepājas bērnudārznieki. Uz to glābēji laipni atbildēja, ka kļūt par ugusndzēsēju ir iespēja katram mazajam liepājniekam. Bērni ne tikai redzēja mašīnas no iekšpuses, bet arī paši varēja iejusties ugunsdzēsēju lomā, uzvelkot gan ķiveri, gan milzu "galošas", kuras iztur arī lielu strāvas triecienu, kad glābēji strādā elektrības tuvumā.

Savukārt Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas 1. nodaļas komandieris Romāns Andrijausks portālam pastāstīja, ka šī diena ir īpaša divkārt: pēdējo reizi Liepājas glābēji savus svētkus pavada vecajā depo. Burtiski tūlīt sākšoties lieli remontdarbi, un ugunsdzēsēju darba apstākļi būšot daudz labāki. Depo remonts nepieciešams arī tādēļ, ka pilnībā mainījies arī aprīkojums. Proti, ugunsdzēsēju rīcībā nonākusi moderna autotehnika un cits aprīkojums, bez kura nav iedomājams mūsdienu ugunsdzēsēju ikdienas darbs.